Національний архів США опублікував таємні документи президента Ніксона (відео)

В США Національний архів розсекретив ще одну частину архіву президента Річарда Ніксона, яка носила гриф "цілком таємно". Деталі - на відео (без коментарів. АР).

200 годин аудіозаписів і 90 тисяч сторінок документів, в основному пов'язаних з діяльністю 37 президента Америки в період з 1972 по 1973 роки.

Багато хто вважає, що ці матеріали привідкриють таємниці на ключові події часів президентства Ніксона - В'єтнамську війну, антивоєнний рух в США і Уотергейтський скандал, через який вперше в американській історії главі держави довелося піти у відставку.

Так, з датованої 8 жовтня 1969 року службової записки Мелвіна Лейрда, який був при Ніксоні на посаді голови Пентагону, можна зрозуміти, який тиск відчувала адміністрація президента з боку американської громадськості, котра вимагала припинити війну у В'єтнамі. На сторінках цього документа Лейрд попереджає Ніксона про ускладнення, які викличе проведення інтенсивної морської і повітряної військової кампанії проти військ Північного В'єтнаму.

Нагадаємо, 37-й президент США відмовився від проведення повітряної кампанії в 1969 році, але здійснив цей намір у грудні 1972 року, коли віддав наказ про масштабне бомбардування в'єтнамських міст Ханой і Хайфон. Історики сподіваються, що розсекречені документи і аудіозаписи, котрі включають записи переговорів про бомбардування, допоможуть з'ясувати обставини навколо цих авіаударів.

Розсекречені архіви також дозволять детальніше вивчити події навколо Уотергейтського скандалу, в результаті якого Ніксон подав у відставку. Громадськості стали доступні близько 65 тис сторінок документів, що належать адвокатові Ніксона Фреду Базхардту. Він захищав президента у справі про аудіоплівки, що документують розмови Ніксона з помічниками про інцидент у вашингтонському комплексі "Уотергейт".

Нагадаємо, тоді п'ятеро осіб, які працювали на виборчий штаб Ніксона, прокралися за допомогою злому в готель "Уотергейт", де знаходився штаб суперника Ніксона кандидата від демократів Джорджа Макговерна. Їх звинуватили в установці підслухуючої апаратури. В той же час, громадськість цікавило не лише те, чи стояв Ніксон за конкретною групою п'яти зломщиків, але і те, як він і його штаб реагували на події post factum — у тому числі і з точки зору об'єктивного їх розслідування. Суд над "людьми Ніксона" почався в січні 1973 року, в результаті скандалу, що розгорівся, в серпні 1974 року Ніксон був вимушений піти у відставку.

Матеріали, пов'язані з Річардом Ніксоном з початку 80 років розсекречували вже 12 разів.


ВідеоНаціональний архів розсекретив документи президента Ніксона

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: