Науковці стурбовані тим, що США можуть стати ще одним Радянським Союзом

Дата публікації
Науковці стурбовані тим, що США можуть стати ще одним Радянським Союзом

Reuters

Особлива стурбованість у вчених з'явилася після того, як американський уряд почав використовувати фразу "альтернативні факти".

Учені побоюються, що Сполучені Штати під керівництвом Дональда Трампа можуть стати як Радянський Союз, у якому вплив політичної ідеології був настільки сильним, що наука не могла суперечити йому з твердими доказами. Про це повідомляє Independent.

Так, під час виступу щорічних зборів Американської асоціації зі сприяння розвитку науки в Бостоні, його президент, професор Барбара Шааль, та виконавчий директор доктор Раш Холт висловили стурбованість з приводу використання фрази "альтернативних фактів" з боку чиновників адміністрації Трампа.

Також за словами Шааль, імміграційна зоборона на в'їзд громадянам семи країн, де більшість становить мусульмани, зашкодить співробітництву між вченими. На її думку, люди мають протестувати проти Трампа, якщо він, назвавши глобальне потепління містифікацією та назначивши низку скептиків на пости за його адміністрації, скоротить державну підтримку наукових проектів щодо клімату.

Занадто сильна політизація призведе до зниження ролі науки, вважає професор. Саме у тоталітарних режимах, як у колишньому Радянському Союзі чи КНДР, учені не можуть діяти проти політичної ортодоксії, зазначає учена.

Своєю чергою, доктор Холт зазначив, що через чинну ситуацію в США, вчені побоюються, що країна може набути рис тоталітарної держави.

"Коли чиновники використовують фрази "альтернативні факти" не соромлячись, ми знаємо, що є проблема", - сказав він.

"Я чув, що вчені останнім часом говорять про необхідність захищати умови, у яких наука буде процвітати... вони підняли тему радянського сільського господарства, де вчених змусили повірити у речі, які не могли існувати, через політичні причини", - додав він.

Доктор Холт згадав аналогічну ситуацію й у М'янмі, де бажане про ріст рослин чи про добрива видавали за дійсне.

За його словами, раніше вчені скаржилися лише через фінансування, однак останнім часом ситуація змінилася. Зараз вони занепокоєні тим, що ідеологічні твердження витісняють докази під час державних та приватних дискусій та в процесі розробки політики.

На запитання про те, що вчені повинні робити, якщо адміністрація Трампа скоротить державні програми щодо зміни клімату, професор Шааль сказала, що протестувати.

Нагадаємо, у США пройшла акція "День без іммігрантів" на знак протесту проти політики президента країни Дональда Трампа. Організатори акції закликали іммігрантів залишитися вдома і не виходити на роботу, уникати магазинів, кафе і навіть не пускати дітей до школи, щоб показати, наскільки вони важливі для країни.

Ресторатори найбільших міст США вийшли на протест проти нових ініціатив Трампа

Ресторатори найбільших міст США вийшли на протест проти нових ініціатив Трампа

Наступна публікація