Науковець, який помер, все ж таки отримає Нобелівську премію

68-річний вчений Ральф Штайнман пішов з життя за кілька годин до оголошення свого імені як лауреата.

Нобелівська премія з фізіології та медицини за 2011 рік буде присуджена американському вченому Ральфу Штайнману посмертно, попри те, що статут нагороди не передбачає такої можливості, йдеться у заяві Нобелівського комітету.

68-річний Штайнман, який став нобелівським лауреатом разом з Брюсом Бойтлером і Жюлем Хоффманом за дослідження імунітету, помер у ніч на 1 жовтня.

Нобелівська премія може бути присуджена посмертно, якщо претендент був живий на момент оголошення про нагородження, але помер до 10 грудня - дати вручення премії. Це правило було введене 1974 року.

Однак у випадку зі Штайнманом склалася безпрецедентна ситуація, коли вчений пішов з життя за кілька годин до оголошення свого імені як лауреата.

"Нобелівська премія Ральфу Штайнману була присуджена справедливо. Її присудження грунтувалося на очевидній передумові, що лауреат живий", - йдеться в заяві комітету.

Штайнман, канадський вчений, закінчив університет Макгілла в Монреалі, потім перебрався до США, де з 1988 року обіймав посаду професора імунології в Рокфеллерівському університеті в Нью-Йорку.

У 1973 році він відкрив дендритні клітини, які можуть активувати Т-клітини, критично важливі для імунітету. Дендритні клітини є "сполучною ланкою" між вродженим і набутим імунітетом.

Читайте також:

Нобелівський лауреат лишиться без премії у зв'язку зі смертю

Нобеля з медицини отримав автор технології "зачаття у пробірці"

Зроблено перший крок до перемоги над старістю: омолоджено імунну систему

Президента Казахстану висунули на Нобелівську премію

ВідеоНауковець, який помер, все ж таки отримає Нобелівську премію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: