Навальний пообіцяв провести "чесний референдум" у Криму, якщо стане президентом РФ

Опозиціонер вважає, що проблема з Кримом найближчим часом не вирішиться.

Російський опозиціонер Олексій Навальний вважає, що майбутній президент РФ повинен оголосити "нормальний, чесний" референдум в Криму. При цьому він усвідомлює, що Україна в жодному разі його не визнає.

Про це Навальний сказав в інтерв'ю Оксані Собчак на телеканалі "Дождь".

"Тут питання не в Україні чи Росії. Тут питання в реальному волевиявленні жителів Криму, яке має бути визначено реально, а не як було. Референдум, який був (у 2014 році), - абсолютна фальшивка", - сказав опозиціонер.

Навальний зазначив, що у світі немає жодного прецеденту вирішення територіального спору, тому ситуація з Кримом, на його думку, буде залишатися незмінною.

"Я знаю, що мої слова не подобаються багатьом в Україні, мої слова не подобаються багатьом в Росії. Але я кажу як є: реалістично ми бачимо, що в осяжному майбутньому Крим не буде визнаний ніким, але фактично буде залишатися частиною Росії", - сказав він.

Навальний у 2008 році закликав визнати незалежність Абхазії, Південної Осетії і Придністров'я, але при цьому він був проти анексії Криму до 2014 року.

"(В Криму) була інша ситуація. Абхазія і Південна Осетія - це регіони, які спочатку, з моменту розпаду СРСР, заявили про вихід (зі складу Грузії). Там були криваві події, там була фактично війна. У Криму ні у 90-і, ні в нульові роки не було насильства. Неможливо порівняти Абхазію, де була війна і яка фактично багато-багато років була незалежною, з Кримом та Україною", - сказав Навальний.

Російський опозиціонер також не вважає, що проблеми Донбасу пов'язані з Кримом, для їх рішення, на його думку, треба виконати російську частину мінських угод, вивести війська і передати кордон, що і збирається зробити Навальний, якщо стане президентом. 

Нагадаємо, 1 червня Міністерство юстиції України представило хронологію захоплення Криму Росією для міжнародного суду. Раніше кримські чиновники розповіли правду про те, як РФ готувалася до захоплення Криму. Безпосередньо плани на Крим почали розробляти ще у 2008 році, коли Росія подала заявку на Олімпіаду в Сочі. 

ВідеоЄС подовжить кримські санкції на рік

Залиште свій коментар