Навколо "Фукусіма-1" почали будувати сталевий паркан

Інженери компанії-оператора аварійної АЕС "Фукусіма" почали будувати сталеве загородження на території станції, щоб не допустити потрапляння радіоактивних речовин в Тихий океан.

Поблизу аварійної японської АЕС "Фукусіма-1" в морі почали споруджувати сталевий паркан, щоб запобігти витоку радіоактивної води. Про це повідомили в дирекції енергокомпанії Tokyo Electric Power, яка є оператором станції.

За планами компанії, загороджувальна смуга довжиною 120 метрів, що складається з 7 сталевих листів і щільної завіси, закриє район водоприймача в зоні 2-го реактора, де раніше був відзначений витік високорадіоактивної води. Пролом, з якого вона струменіла, заклали за допомогою рідкого скла ще в середу. Незабаром після цього рівень радіації в океані біля станції різко знизився, гранична норма, як показали тоді виміри, була перевищена у 63 тисяч разів. У порівнянні з попередніми показниками (2 квітня вміст ізотопів йоду-131 в морській воді поблизу АЕС перевищував норму в 7,5 мільйонів разів) це розглядається фахівцями як певний успіх.

Зараз компанія продовжує пошук інших можливих витоків радіоактивної води до океану. За задумами влади, будівництво захисного комплексу, "покликане розвіяти виниклі в самій Японії і за кордоном побоювання щодо зараження радіацією навколишнього середовища".

Крім того, гігантські насоси для охолодження ректорів на АЕС "Фукусіма-1" будуть доставлені з США до Японії літаками Ан-124 "Руслан".

Літакам належить доставити до Японії насоси, вага яких перевищує 86 тонн. Гігантський насос встановлений на 26-колісній автоплатформі. Завдяки "механічній руці", довжина якої перевищує 60 метрів, насос дозволяє охолоджувати реактори, закачуючи воду зверху. Насос оснащений дистанційним керуванням, його роботу можна контролювати з відстані більше трьох кілометрів.

Виліт літаків з обладнанням для ліквідації аварії на японській АЕС призначений на ранок суботи за місцевим часом.

Насоси, що відправляються з США, можуть застосовуватися не тільки для охолодження реакторів, але і для заливання аварійних енергоблоків бетоном. Саме такі насоси використовувалися для заливання бетоном Чорнобильської АЕС після катастрофи 1986 року.

Напередодні Tokyo Electric Power завершила скидання в океан 9 тисяч тонн низькорадіоактивної води з ряду технічних резервуарів АЕС, щоб звільнити місце для закачування в них високорадіоактивної води. В даний час, судячи із заяв оператора, ведеться підготовка до перекачування такої води, що скупчилася в нижніх приміщеннях 2-го енергоблоку та пов'язаних з ним технічних тунелях, в інші ємності в зоні станції.

Позитивний ефект, за оцінкою експертів, дала також подача азоту в системи перегрітого 1-го реактора, знизивши ризик можливого вибуху водню. Разом з тим, температура всередині цього реактора зросла до 240 градусів, і зараз техніки з'ясовують причини цього підвищення.

Нагадаємо, на АЕС "Фукусіма-1" в результаті сильного землетрусу і цунамі, що відбулися 11 березня, вийшла з ладу автоматична система охолодження реакторів. На АЕС сталося кілька вибухів, радіаційний фон навколо станції значно перевищив допустимі норми.

Як повідомлялося, після потужного землетрусу 7 квітня на АЕС "Онагава" (префектура Міягі) відзначений невеликий витік радіоактивної води.

Читайте також:

Японцям вдалося врятувати "Фукусіму-1" від вибуху

Під оболонку першого блоку "Фукусіми-1" почали закачувати азот

Витік радіоактивної води з "Фукусіми" повністю зупинено

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: