Найактивніший вулкан світу на Гаваях почав фонтанувати вогняною лавою

Кілауеа перебуває в активній фазі виверження 28 років. З 6 березня він викидає височенні фонтани лави, однак попіл відносить у бік океану.

Виверження Кілауеа, Гаваї
AFP
Виверження Кілауеа
На Гавайському острові почалося виверження вулкана Кілауеа, який є одним з найактивніших на планеті. Вогняні фонтани лави піднімаються на висоту понад 20 метрів. Після обвалення однієї зі стінок кратера лавові потоки з тріщин потекли донизу.

Туристів поки не евакуюють, але їхнє переміщення по острову у зв'язку зі стихійним лихом обмежене. Зокрема, керівництво національного парку Гавайські вулкани закрило для проїзду дороги в районі Кілауеа.

Південний вітер відносить вулканічний попіл у бік океану, тому ситуація поки що не становить загрози. Утім, якщо вітер змінить напрямок, це може спричинити проблеми.

Повідомлень про постраждалих або матеріальні збитки не надходило.

Кілауеа (в перекладі з гавайської – "той, що вивергається, сильно поширюється") - вулкан на острові Гаваї, один з наймолодших, але при цьому один з найактивніших вулканів на Землі. Він розташований поруч з набагато вищим Мауна-Лоа.

Останнє виверження Кілауеа почалося в 1983 році і триває досі. У фазу інтенсивної активності вулкан вступив 6 березня 2011 року.

Частина території, яку займає Кілауеа, входить до складу національного парку Гавайські вулкани.

Кілауеа вважається місцем проживання Пеле - гавайської богині вулканів. На її честь названі деякі лавові утворення - наприклад, "сльози Пеле" (маленькі краплі лави, які охолоджуються на повітрі і приймають форму сльози) і "волосся Пеле" (тонкі нитки вулканічного скла обсидіану, які утворюються в результаті швидкого охолодження лави при стіканні в океан ).

Читайте також:

У Гавайському архіпелазі росте новий острів

На Сицилії прокинувся вулкан Етна

Над "живим вулканом" в Ісландії з'явилося північне сяйво

Атлантиду майя знайшли на дні озера в Гватемалі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: