Найбагатшою країною Європи виявився Люксембург

Статистичне агентство Eurostat оприлюднило нові дані добробуту країн Євросоюзу. Найбагатшою країною виявився Люксембург, найбіднішою - Болгарія.

Найбагатшою країною Євросоюзу визнаний Люксембург. Такі дані оприлюднило Європейське статистичне агентство Eurostat. Найбіднішою країною Європи виявилася Болгарія.

Люксембург є найбагатшою країною Євросоюзу виходячи з показника ВВП на душу населення щодо середнього показника ВВП по всіх країнах ЄС. При цьому даний показник, перерахований за паритетом купівельної спроможності (ПКС), в Люксембурзі в шість разів перевищує аналогічний показник Болгарії - найбіднішої країни блоку (283% проти 43%). При цьому середній показник ВВП на душу населення (за ПКС) в єврозоні знаходиться на рівні 108%.

Настільки високий показник Люксембургу частково пояснюється трудовою міграцією з сусідніх країн: громадяни Франції, Німеччини та Бельгії працюють в Люксембурзі, але не живуть там. Вони сплачують відрахування в казну Люксембургу, але не враховуються при підрахунку ВВП на душу населення.

На другому місці за показником ВВП на душу населення (за ПКС) знаходиться Голландія (134%). Далі з невеликим відривом йдуть Данія, Ірландія та Австрія, які розділили між собою почесне третє місце з показником на рівні 125%.

У 2007 році Ірландія була другою країною ЄС за показником ВВП на душу населення (за ПКС). Проте вже в 2008 році країна скотилася на третє місце, через кризу, яка розгорнулася у банківському секторі, і проблеми на ринку нерухомості. У 2010 році боргова криза болісно вдарила по Греції, знизивши її показник ВВП на душу населення (за ПКС) з 94% (у 2008 і 2009рр.) до 89%.

Країни Центральної та Східної Європи залишаються у нижній частині таблиці добробуту європейських держав (за версією Eurostat). Так, показник ВВП на душу населення (за ПКС) в Румунії знаходиться на рівні 45%, Латвії - 52%, Литві - 58%, у Польщі - на рівні 62%.

Читайте також:

Жителі англомовних країн визнані найбільш доброзичливими

Вчені: Економічне зростання держави не приносить щастя її громадянам

У КНДР переконані, що Північна Корея найщасливіше місце на землі, а США - найнещасніше

В Люксембургу у 2008 році виплачували найвищу мінімальну зарплату

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: