Найбільш масштабні застосування хімічної зброї у Сирії. Інтерактивна мапа

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Комісія ООН з військових злочинів від 2011 року зафіксувала 33 хімічних атаки в регіоні, 27 з яких приписуються військам Асада.

У минулі вихідні проурядові війська Сирії, підтримувані Росією, почали новий наступ на території Східна Гута в околицях Дамаска. Метою сирійської влади стало місто Дума.

7 квітня одразу кілька правозахисних організацій, що працюють в регіоні, в тому числі й волонтерський рух "Білі каски", заявили, що в регіоні відбулася хімічна атака.

Ця хімічна атака - далеко не перша. Так, комісія ООН з військових злочинів від 2011 року зафіксувала 33 хімічних атаки в регіоні, причому 27 з них приписуються військам Асада, які підтримуються Росією. На мапі нижче ми позначили 5 найбільш масштабних випадків застосування хімічної зброї в Сирії.

8 квітня президент США Дональд Трамп, коментуючи останній випадок застосування хімічної зброї в Сирії, безпосередньо звинуватив президента РФ Володимира Путіна і владу Ірану в прямій підтримці "звіра Асада" і пообіцяв, що за це "доведеться заплатити велику ціну".

А в січні цього року держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що "Росія від того часу, як увійшла в Сирію, розділяє відповідальність за жертви в Східній Гуті та інші численні жертви серед сирійців в результаті застосування хімічної зброї".

Зазначимо, що застосування токсичних речовин урядом Асада порушує Конвенцію про заборону хімічної зброї, до якої Сирія приєдналася в жовтні 2013 року.

ВідеоПроурядові сили Сирії застосували проти мирних громадян зброю масового ураження

У місті Дума, яке армія вдень і вночі обстрілювала останні кілька днів, тепер запахло хлором. Жертв - десятки. Сотні - потерпілих, серед них чимало дітей. В ООН готуються до екстреного засідання. А президент США Дональд Трамп назвав атаку "мерзенною" і пообіцяв ухвалити важливе рішення щодо Сирії впродовж 48 годин.

Проурядові сили Сирії застосували проти мирних громадян зброю масового ураження

Залиште свій коментар

Вибір редакції