Найбільша американська трубопровідна компанія Colonial Pipeline відновлює свою діяльність після кібератаки

Найбільша американська трубопровідна компанія Colonial Pipeline відновлює свою діяльність після кібератаки

pixabay.com

Повернення до нормального режиму постачання займе кілька днів.

Найбільша американська трубопровідна компанія Colonial Pipeline відновлює свою діяльність в штатному режимі після майже тижня простою через хакерську атаку, що викликало перебої з постачаннями палива по всій країні.

Про це пише ТАРС з посиланням на її пресслужбу.

Повернення до нормального режиму постачання займе кілька днів. Компанія має намір "переправити так багато бензину, дизельного та авіаційного палива, наскільки це можливо в безпечному режимі та продовжить так робити до того моменту, як ринки повернуться до норми".

Згідно із заявою Colonial Pipeline минулого тижня, кібератака на її системи була здійснена із застосуванням вірусу-здирника. Йдеться про вірус, потрапляння якого в комп'ютерну систему тимчасово блокує її роботу і шифрує дані до тих пір, поки жертва кібератаки не виплатить суму, яку вимагають викрадачі. В результаті цього нападу компанія змушена була тимчасово призупинити свою роботу. Це своєю чергою призвело до припинення роботи майже половини заправок в деяких штатах південного сходу США через ажіотажного попиту на паливо.

Раніше повідомлялося, що в 17 штатах оголосили надзвичайну ситуацію через кібератаки на трубопровід США. Відповідну декларацію 9 травня прийняло Федеральне управління безпеки автомобільних перевезень при Міністерстві транспорту США, щоб забезпечити відкритість ліній подачі палива.

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що РФ не має ніякого відношення до хакерської атаки на американську трубопровідну компанію Colonial Pipeline.

Заступник помічника президента США з національної безпеки Енн Нюбергер на брифінгу повідомила, що кібератаку, на думку влади США, здійснили кримінальні елементи — група хакерів, що іменує себе DarkSide.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали в Telegram і Viber.