Найбільша партія Європарламенту номінувала Навального на цьогорічну премію Сахарова

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Минулого року її отримав Олег Сенцов.

Найбільша фракція у Європейському парламенті "Європейська народна партія" номінувала російського опозиціонера Олексія Навального на цьогорічну премію імені Андрія Сахарова за свободу думки.

Про це повідомляє пресслужба партії.

"Кандидат фракції "Європейської народної партії" на премію Сахарова цього року - російський юрист і політичний активіст Олексій Навальний. Хто не тільки захищає свободу думки в Росії, але і є одним з небагатьох голосів правди", - повідомили там.

Навальний є одним із найвідоміших російських опозиціонерів та палким критиком президента РФ Володимира Путіна. Навального часто затримують на несанкціонованих акціях протесту та кидають за ґрати, а через сфабриковану справу та наявність "судимості" його не допускають до виборів у Росії.

Нагадаємо, минулого року премію Сахарова отримав український режисер Олег Сенцов. Він став першим українцем, який отримав цю премію, що вручається від 1988 року за "винятковий внесок у боротьбу за права людини на всій земній кулі". Оскільки на той час він перебував в ув’язненні на території Росії, то нагороду до Європарламенту приїжджала забирати його сестра Наталія Каплан.

Відео Олег Сенцов став першим українцем, який отримав премію Сахарова

Перший в історії українець із премією Сахарова. Олегу Сенцову Європарламент присудив почесну нагороду - за захист прав людини, розвиток демократії та повагу до закону. Сам політв'язень Кремля про це ще не знає, каже його адвокат Дмитро Дінзе. 

Олег Сенцов став першим українцем, який отримав премію Сахарова

Залиште свій коментар

Вибір редакції