Найбільша післявоєнна крадіжка. Який вигляд мав злочин на мільярд та що буде з цінностями музею Дрездена
  • Кількість переглядів 8764

Твори мистецтва можуть стати втраченими для світу назавжди.

У ніч проти 25 листопада у німецькому Дрездені невідомі поцупили коштовності з відомої скарбниці "Зелене склепіння", де зберігається найбільша в Європі колекція ювелірних виробів.

Його заснував Август Сильний, курфюрст Саксонії в 1723 році. Музей - один із найстаріших у Європі. Після того, як Королівський палац сильно постраждав під час Другої світової, "Зелене склепіння" було зачинене протягом десятиліть, перш ніж знову відновило роботу 2006 року.

Припускають, що його нещодавнє пограбування стане найбільшим у післявоєнний час. ТСН.ua зібрав головне про нашумілий злочин.

Як сталося пограбування?

Близько 5-ї ранку злодії влаштували пожежу в електрощитовій, що постачає електрику одразу в кілька державних музеїв. Вони вимкнули сигналізацію та вуличне освітлення. До скарбниці крадії залізли через вікно.

Попри вимкнення електроенергії камера спостереження продовжила працювати і захопила злочин на відео.

На ньому видно, що один з грабіжників, тримаючи ліхтар, потрощив вітрину сокирою.

"Уся подія тривала лише кілька хвилин", - розповіли в поліції. Потім злочинці поїхали геть на автівці Audi A6 – досі їх не впіймали. Машину згодом виявили в іншому кінці міста, її перевіряють.

Як видно на відео, музей пограбувало двоє, втім поліція підозрює, що до злочину причетно більше.

Газета Bild заявила, що пограбування було "ймовірно, найбільшою крадіжкою творів мистецтва з часів Другої світової війни".

Поліція Німеччини вже запропонувала пів мільйона євро за допомогу у розкритті злочину і будь-яку інформацію про викрадачів коштовностей.

Що зникло?

Важається, що серед вкрадених речей сотні предметів з ювелірних наборів часів короля Саксонії Фрідріха Августа IІI. Серед іншого меч, рукоять якого інкрустована дев'ятьма великими та 770 меншими діамантами, а також алмазний лук, прикрашений 662 діамантами.

Точна кількість вкрадених предметів поки що невідома. Частину з них показала поліція:

Фотогалерея Що викрали зі скарбниці у Дрездені (10 фото)

Це "державний скарб 18-го століття", - сказала Маріон Аккерманн, генеральний директор Державної колекції творів мистецтва.

Bild писав, що вкрадені речі коштують близько одного мільярда євро. Проте, за словами Аккерман, вартість викраденого майна не може бути визначена так просто. Її особливе значення полягає не лише у коштовних деталях, а й у повноті колекції.

Яка доля награбованого?

В інтерв'ю Spiegel нідерландський арт-детектив Артур Бренд розповів, що є два ключових типи злодіїв творів мистецтва.

Перший – злочинці, які переконані, що знайдуть одного або декількох покупців вкрадених товарів. Однак зазвичай це не так – такі експонати занадто відомі і їх легко впізнати.

"Тільки-но злодії розуміють, що не можуть знайти покупця, вони шукають альтернативи. Наприклад, вони шантажують страхову компанію", - каже Бранд. Він зазначив, що таких злодіїв порівняно просто знайти.

Набагато гірший для мистецтва другий тип - "справді професійні злодії, які переплавляють золото і срібло або вирізають алмази і продають їх окремо".

Ці злочинці знають, що більшість творів мистецтва цілими не продаються, але на них можна все одно заробити, розібравши на частини. Але тільки-но предмет розплавляється чи розбирається – він втрачений для світу назавжди, каже Бранд.

Відео У Дрездені з музею невідомі вкрали коштовності на мільярд євро

У німецькому Дрездені поцупили коштовності з відомої скарбниці, де зберігається найбільша в Європі колекція ювелірних виробів. Злодіїв досі не впіймали. Що про них відомо і якою цінністю крадіям заволодіти так і не вдалося – у сюжеті.  

У Дрездені з музею невідомі вкрали коштовності на мільярд євро

Залиште свій коментар