Найбільше українців: у Польщі продовжує зростати кількість легально працевлаштованих іноземців

Дата публікації
Перегляди
1569
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Найбільше українців: у Польщі продовжує зростати кількість легально працевлаштованих іноземців

Фото: УНІАН

На другому місці - громадяни Білорусі.

За офіційними даними, у Польщі продовжує зростати кількість легально працевлаштованих заробітчан, як і раніше велика частина з них - українці.

Про це повідомляє Аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування "Gremi Personal" з посиланням на офіційні дані Управління соціального страхування Польщі (ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych).

Так, станом на кінець 2020 року було зареєстровано 725 тис офіційно працюючих в Польщі іноземців. Це на 36 тисяч більше, ніж на кінець вересня 2020 року, або на 55 тисяч більше, ніж в передпандемійний лютий 2020 року. Найбільші групи застрахованих в ZUS - це громадяни України - 532,5 тис., Білорусі - 50,6 тис., Грузії - 12,9 тис. 

Зазначається, що локдаун змусив громадян багатьох країн повернутися до своїх країн і від березня по червень минулого року кількість застрахованих осіб в ZUS з непольськім громадянством впала на 10%. Коли польський уряд відкрив кордони для іноземних працівників, кількість застрахованих іноземців знову почала збільшуватися.

Аналітичний центр "Gremi Personal" звертає увагу, що наведені ZUS цифри не повною мірою відображають реальну кількість працюючих іноземців в Польщі. Насправді їх кількість значно більше. Так як частина іноземців працюють на підставі короткострокових договір на виконання певного виду роботи (umówу o dzieło), на які не поширюється соціальне страхування.

Нагадаємо, що на кордонах із Словаччиною і Польщею утворились черги з кількох десятків машин, очевидно, після закінчення новорічно-різдвяних свят українці повертаються на заробітки за кордон. Так, звечора 9 січня на кордонах спостерігаються тягучки з авто. 

Соціальне сирітство: чому батьки-заробітчани не забирають своїх дітей з інтернатів

Соціальне сирітство: чому батьки-заробітчани не забирають своїх дітей з інтернатів
Наступна публікація