Найбільші гравці на ринку озброєнь: Китай посунув Росію з другого місця cвітового рейтингу – SIPRI

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дослідження показало масштаби китайської військової промисловості.

Китай посідає друге місце у світі за обсягами виготовлення зброї – з цього щабля він посунув Росію, а випереджають його лише США.

Про це повідомляє Стокгольмський інститут дослідження проблем світу (SIPRI) у своїй новій доповіді. Дослідження охоплює період від 2015 до 2017-го.

Раніше китайські компанії взагалі не вносили до щорічного топ-100 великих гравців на ринку озброєнь – достовірних даних про них бракувало. Тепер експерти зібрали інформацію про чотири таких компанії з різних джерел: кредитних рейтингів, висновків аудиторів і щорічних звітів.

Відзначається, що 2017 року до топ-20 рейтингу SIPRI увійшли 11 компаній зі США, шість з країн Західної Європи і три з Росії. Якби тоді в розрахунках були дані про китайські компанії, вони б посіли місця у першій двадцятці. При цьому три з них навіть увійшли б до топ-10. Сукупний обсяг продажів озброєнь цими компаніями становив 54,1 млрд доларів.

Йдеться про:

  • Aviation Industry Corporation of China – найбільший в Китаї виробник авіатехніки.
  • Norinco – держкорпорація, що випускає броньовані автомобілі і системи протиповітряної оборони.
  • China Electronics Technology Group – виробляє сонари, радари і електронне військове обладнання.
  • China South Industries Group – займається броньованим автотранспортом.

Разом з цим експертам не вдалося отримати детальну та достовірну інформацію про низку інших компаній військово-промислового комплексу Китаю. У SIPRI припускають, що наведені в їхньому дослідженні дані все ще занижені.

Нагадаємо, у березні 2019-го SIPRI оприлюднив рейтинг найбільших експортерів зброї. Сполучені Штати Америки утримали світове лідерство, Росія була на другому місці, а трійку лідерів замикала Франція. Україна посіла 12 сходинку.

Світові лідери з експорту озброєння
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції