Найбільшу шахту Росії частково затоплять, так і не з'ясувавши долю 24 гірників

Рятувальні роботи на шахті "Распадская" припинені через загрозу нового вибуху: під землею вирує пожежа, боротися з якою будуть затопленням пластів.

Пошукові роботи на найбільшій шахті Росії "Распадская", де невідомою залишається доля 24 гірників, продовжаться не раніше ніж через тиждень. Рятувальників вивели на поверхню у зв'язку із загрозою нового вибуху.

З-під землі дістали тіла 66 загиблих шахтарів. Шансів на те, що ще 24 людини залишилися живими, практично немає. Коли точно будуть відновлені рятувальні роботи, не відомо. У кількох пластах шахти вирує сильна пожежа і концентрація метану перевищує всі допустимі норми.

Оперативний штаб з ліквідації наслідків вибухів на "Распадской" ухвалив рішення затопити окремі ділянки шахти, де горить вугілля.

"Орієнтовно завтра (15 травня) зранку будемо подавати воду туди, де за нашими прогнозами скупчилася велика кількість метану ... Ми будемо поки затоплювати тільки тупики з пожежами, щоб витіснити метан. Наше завдання - витіснити метан ", - повідомив головний військовий експерт МНС Росії Павло Плат.

За його словами, існує велика ймовірність того, що може статися займання метану.

Вогнищ спалаху "виявилося значно більше", ніж передбачалося. Плат зазначив, що рятувальники зіткнулися з тим, що "це не просто якісь вогнища пожежі - це горить вугілля, причому горить, вочевидь, давно, а під стелею цих штреків збирається метан".

Плат наголосив, що "пожежа в кінці-кінців - не найстрашніше в цій ситуації, найстрашніше - метан і його поєднання з вогнем".

Нагадаємо, що гірничорятувальна операція на "Распадской" почалася одразу після першого вибуху ввечері 8 травня. В результаті повторного вибуху 9 травня загинули в тому числі і рятувальники. Тіла 66 жертв вибухів вже підняті на поверхню і впізнані.

Читайте також:

Аварія на найбільшій шахті Росії загрожує дефіцитом вугілля в Україні

На російській шахті припинені рятувальні роботи: доля 24 людей невідома

Гірники вважають вибух на найбільшій шахті Росії терактом

На найбільшій шахті Росії стався вибух, є жертви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: