Найближчий соратник Хусейна: Обама кидає Ірак на поталу вовкам

Колишній віце-прем'єр Іраку Тарік Азіз не хоче, щоб з країни йшли американські війська. У бесіді з журналістами він рішуче захищав іракського диктатора Саддама Хусейна.

Тарік Азіз, колишній віце-прем'єр уряду Іраку за часів Саддама Хусейна, заявив, що президенту США Бараку Обамі не варто виводити війська з Іраку.

"Обама кидає Ірак на поталу вовкам", - заявив він у своєму першому інтерв'ю з часів падіння Багдада. Тарік Азіз, який допомагав режиму Хусейна протягом трьох десятиліть, зараз перебуває у багдадській в'язниці.

На думку Азіза, в результаті виведення окупаційних військ Ірак "дістанеться на розтерзання вовкам", і це погубить країну.

Азіз заявив, що країна перебуває у гіршому стані, ніж до війни: "Стало більше хворих, більше голодних. Послуги населенню не надаються. Кожен день людей вбивають десятками, якщо не сотнями". Він звинуватив Обаму в лицемірстві.

В інтерв'ю Азіз зауважив, що відмовляється критикувати Саддама і його режим, поки не вийде на свободу, "інакше люди вважатимуть мене пристосуванцем".

Однак у подальшій бесіді Азіз рішуче захищав іракського диктатора, зауважив журналіст, який розмовляв з ним.

"Саддам не брехав, - сказав Азіз. - Він розвивав країну і служив народу".

У ситуації нового загострення відносин з ООН та США Азіз, як тепер каже він сам, спробував переконати світ, що жодної секретної зброї Ірак не розробляє.

"Тепер Іран створює зброю. Все це знають і сидять склавши руки. Чому?" - запитав Азіз. Він звинуватив Буша і Блера у свідомій брехні і "пособництві сіонізму". "Вони хотіли знищити Ірак заради Ізраїлю, а не заради США та Великобританії", - переконаний він.

Тарік Азіз, якому зараз 74, здався американським військам у квітні 2003 року. З 1983 року він очолював зовнішньополітичне відомство Іраку, а в 1991 році був призначений на пост віце-прем'єра. Оскільки і прем'єр-міністром, і президентом Іраку був Саддам Хусейн, Азіз був фактичним главою уряду. Він вважається найближчим соратником і радником Саддама Хусейна.

Читайте також:

США видали Іраку найближчого соратника Хусейна

З іракських підручників приберуть ім'я Саддама Хусейна

У 2003 році ЦРУ планувало повалити Хусейна за допомогою двійника-гея

В Іраку захопили заступника Саддама Хусейна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: