Найдовший тунель у світі: як у Швейцарії пройшла урочиста церемонія відкриття

Тунель побудували за 17 років та за приблизно €11 млрд

Сьогодні, 1 червня, у Швейцарії відкрили Сен-Готардський залізничний тунель, який є найдовшим у світі. Його довжина становить 57 км, а включно зі службовими та пішохідними ходами - 153,4 км.

На урочистому відкритті, тунелем пройшли два перших потяги з 1000 пасажирами, які виграли квитки в лотерею, організовану Швейцарською федеральною залізницею, разом з ними нові вагони випробували президент Франції Франсуа Олланд, канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Швейцарії Йоганн Шнайдер - Амманн.

Тунель побудували за 17 років та за приблизно €11 млрд.

"Сьогодні історичний день. Відкриваючи Сен-Готардський тунель, ми завершуємо будівництво століття. Тунель дозволить нам встановити швидший зв'язок і зробити ще ближчими Північ і Південь. Це - гігантський крок, ми зближуємо народи і економіки", - зазначив президент Швейцарії, повідомляє ТАСС.

У святковому відкритті взяли участь члени швейцарського уряду і парламенту в повному складі. Були запрошені також зарубіжні гості: канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд, прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці, єврокомісар з питань транспорту Віолетта Булц, міністри транспорту ряду європейських держав. На честь відкриття тунелю також відбулося святкове дійство "Священний Готард" за участю близько 600 артистів.

Нагадаємо, в Україні закінчено перший найважливіший етап одного з наймасштабніших інфраструктурних проектів - Бескидського тунелю. Він розташований на перегоні Бескид-Скотарське у Карпатах. Тунель має стратегічне значення, адже є частиною п'ятого транспортного коридору від Італії до України.

Загальна вартість будівництва тунелю оцінюється майже в 2,2 млрд грн. Проект реалізовується на кредитні кошти, завдяки співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейським інвестиційним банком (ЄІБ).

Найдовший у світі залізничний тунель відкрили у Швейцарії

На урочисту церемонію приїхали Ангела Меркель, Франсуа Олланд та Маттео Ренці. Перед відкриттям тунель освятили представники кількох релігійних конфесій. Влада Швейцарії каже, що він замінить мільйони вантажівок, які їздять альпійськими дорогами, і цим суттєво поліпшить екологічну ситуацію у горах. За добу диво-тунелем зможе проїхати 260 товарних поїздів. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: