Найголовніше зі щорічної промови Обами про економіку, Росію, Україну та Марс

Дата публікації
Найголовніше зі щорічної промови Обами про економіку, Росію, Україну та Марс

Обама звернувся до Конгресу США із щорічною промовою / facebook.com/WhiteHouse

Президент США вірить у силу слова, дипломатії та переговорів більше, ніж у силу зброї.

Президент США Барак Обама звернувся зі щорічною промовою до американського Конгресу. Говорив про плани країни на наступний рік і, звісно ж, про зовнішню політику Америки.

Обама у промові, яка стосується передусім внутрішніх американських ініціатив, особливо покращення життя і виходу з кризи, таки згадав Україну і російську агресію щодо неї. І ту підтримку, яку США їй надаватимуть разом із партнерами з НАТО. Росію і Путіна американський президент теж згадав. Незлими, але зрозумілими словами. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Ранок.

"Ми виходимо з принципу, що великі країни не можуть залякувати менші. Ми протистоїмо агресії Росії, підтримуємо демократію в Україні та надаємо гарантії союзникам по НАТО. Минулого року, коли ми разом з союзниками тяжко працювали над накладенням санкцій, деякі казали, що агресія Путіна - це майстерна демонстрація стратегії та сили. Що ж, сьогодні Америка та її союзники демонструють силу, Росія ж ізольована, а її економіка в руїнах", - наголосив Обама.

Барак Обама звернувся зі щорічною промовою до американського Конгресу

Барак Обама звернувся зі щорічною промовою до американського Конгресу

Для тих, хто сподівався на відкриту американську допомогу і заокеанські загони морських піхотинців на охороні українських кордонів - невтішна звістка. Обама вірить у силу слова, дипломатії та переговорів більше, ніж у силу зброї. Американський президент привітав націю із згортанням військової операції в Афганістані та суттєвим скороченням загонів в Іраку. До слова, США вже давно не веде воєн на своїй території, тільки на чужих. Відтак цінує своїх солдатів і військових понад усе.

Словом, те, що стосуватиметься України, - це задокументоване і підтверджене зростання американської економіки і офіційне перегортання сторінки, на якій йдеться про рецесію і кризу в цій країні. Це одне з найголовніших повідомлень від Обами.

Загалом, це його шоста промова до нації. Йому лишилося ще два роки до кінця його каденції і він говорить про це не без іронії і щодо себе, і щодо ситуації з домінуванням його політичних опонентів і в Конгресі, і в Сенаті.

На наступний рік Обама пропонує зосередитися на допомозі середньому класу, зокрема, на дитячій дошкільній освіті, освіті дорослих американців. Пропонує на це чималі дотації і скорочення податків. Америка також планує відправити космічну експедицію на Марс.

Кореспондент ТСН Наталка Пісня

Наступна публікація