Наймолодший пілот США і "котлета по-київськи": чим запам’ятався президент Джордж Буш-старший

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Політик на лічені місяці пережив свою дружину.

Джордж Буш-старший став президентом, за правління якого кардинально змінився світ. Йому було 94 роки, останні чверть століття він не займався політикою, однак один син очолив Білий дім, інший був губернатором, а планета досі живе в реальності, створеній в етап його правління, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Лише один президентський строк, але це були чотири роки, які змінили світ. Джордж Буш став 41-м лідером США 1989, саме за його президентства розпочалася війна в Іраку, впала Берлінська стіна і розпався Радянський Союз. За переконаним республіканцем сьогодні сумують і однопартійці, і демократи, і далекі від політики американці. "Америка втратила патріота і смиренного слугу Джорджа Герберта Волкера Буша. Нам важко на серці сьогодні, однак ми також вдячні йому за все. Ми разом з усією родиною Бушів і всіма, хто був натхнений прикладом Буша і його дружини Барбари", - заявив Барак Обама. "Моє серце болить через те, що Джордж Буш пішов від нас. Він піклувався про нас і ніколи не приховував правди. Він завжди буде нагадувати нам, що перемога – це не наша спадщина. Його любов до життя і сім’ї буде вічно жити в наших душах", - наголосила американська актриса Голді Хоун.

ВідеоПомер 41-й президент США Джордж Буш-старший

Президент, за якого змінився світ. Йому було 94 роки, й останні чверть століття він не був у політиці. Однак - один син очолив Білий дім, інший - був губернатором штату. А світ і досі живе в реальності, створеній за його президентства. Побував Буш-старший і в Україні. Чим його промова у Верховній Раді обурила одночасно українських націоналістів та американських консерваторів – далі у сюжеті.

Помер 41-й президент США Джордж Буш-старший

Йому було 17, коли японці атакували Перл-Харбор. Джордж записався добровольцем у льотну школу і став наймолодшим пілотом Америки. На тому самому тихоокеанському фронті тоді командував торпедним катером Джон Кенеді. У велику політику Буш прийшов уже після його смерті. Спершу – член палати представників, потім – посол США в Китаї, глава ЦРУ, віце-президент при Рейгані. У Буша було шестеро дітей – всі від однієї дружини. Із Барбарою Джордж провів 72 роки, і пережив її лише на сім місяців. Їй було 92, йому 94.

До такого віку поки що не доживав жоден з американських президентів. Буша-старшого називають "останнім яструбом". Утім, через Україну отримав і інше, презирливе прізвисько – "курча". Саме в Києві, у Верховній Раді, він виголосив чи не найневдалішу свою промову. Редактор The New York Times потім назвав її "котлетою по-київськи". У серпні 1991-го Буш умовляв українських депутатів не робити різких рухів і створити замість СРСР федерацію з Росією. До проголошення Незалежності України тоді лишалося три тижні. "Сьогодні Україна відкриває кордони іншого роду: кордони свободи, демократії і вільного підприємництва. Свобода вимагає терпимості.  Терпимість плекає надію. Ми будемо підтримувати тих, хто хоче побудувати демократію – таку систему правління, у якій люди можуть відкрито змагатися за серця і голоси виборців", - говорив американський лідер у Раді.

Фотогалерея Чотири екс-президенти та діюча перша леді США прийшли попрощатись з Барбарою Буш (23 фото)

Одразу після повідомлення про смерть Джорджа Буша-старшого в школі його імені збираються люди. Це штат Техас, там президент прожив 60 років, там і помер. І хоча народився він у Массачусетсі, американці все одно називали його "техасцем". "Він був надзвичайною людиною. Ця школа заснована саме на його стилі державної служби і безкорисливого служіння. Сам він казав, що державна служба є шляхетним покликанням. Ми тут, щоби пережити його смерть у цій школі і вшанувати його пам'ять", - кажуть вони.

Кореспондент ТСН Олександра Чернишук

Залиште свій коментар

Вибір редакції