Наймолодший страчений в історії США. Як 14-річного Джорджа Стінні засудили до смертної кари, а 70 років потому скасували вирок
  • Кількість переглядів 75383

Темношкірого хлопчика стратили 1944 року. У 2014 році вирок визнали неправомірним.

16 червня 1944 року у США було страчено наймолодшого ув'язненого в історії США – Джорджа Стінні-молодшого. Темношкірий хлопчик загинув на електричному стільці після того, як його звинуватили в умисному вбивсті двох білих дівчаток. 70 років потому вирок скасували, визнавши, що під час судового процесу було багато порушень.

Суддя, яка займалася справою, зазначила, що первинний вирок був “жорстоким та незвичним”. Що відомо про резонансну історію та чому вона досі залишається однією з найбільш заплутаних – читайте у матеріалі ТСН.ua. 

Резонансні вбивства

24 березня 1944 року дві маленькі білі дівчинки, що виросли у сегрегованому селищі Алкола у Південній Кароліні, неподалік від міста Чарлстон, після школи сіли на велосипеди та поїхали на пошуки квітів пасифлори (також відомих як cтрастоцвіт).

11-річна Бетті Джун Біннікер та її подруга, 7-річна Мері Емма Теймз, попрямували вздовж залізничних колій, що розділяли між собою поселення білих та темношкірих.

У певний момент вони зустріли двох темношкірих дітей – семикласника Джорджа Стінні та його молодшу сестру Айме. Останні вивели випасатися корову і перебували на вулиці. 

Дівчатка зупинилися та запитали їх, чи знають вони, де ростуть квіти страстоцвіту. Брат з сестрою відповіли негативно. Бетті та Мері попрямували далі. Увечері вони не повернулися додому. На пошуки дівчат вирушило більше сотні містян – серед них батько Джоржа. Наступного дня тіла дітей знайшли у заповненій водою канаві у лісі. 

джордж стінні
South Carolina Department of Archives and History

О 14:30 судмедексперт Есбері Сесіл Бозар оглянув тіла – була зрозуміло, що дівчата загинули насильницькою смертю. У обох було проломлено череп. Бозар дійшов висновку, що травми було завдано “маленьким круглим предметом розміром з молот”, пише The Post and Courier. 

Увечері до дому Стінні прийшли правоохоронці та заарештували хлопчика – невідомий свідок повідомив, що бачив, як Біннікер та Теймс розмовляли з ним. На дитину одягнули наручники, посадили у автомобіль, та повезли геть. 

Невдовзі після цього заступник місцевого шерифа Ньюман виступив з заявою. Він розповів ЗМІ, що вже впродовж 40 хвилин після арешту Джордж зізнався у вбивстві дівчат. Він зазначив, що хлопчик нібито пішов за дівчатами та намагався зайнятися з ними сексом.

Коли ті пригрозили розповісти батькам, Джордж нібито підняв залізяку, що лежала поблизу, та забив їх до смерті. Ньюман відмовився розповісти, де Джорджа утримують (через острахи суду Лінча). Навіть його батьки не знали, де перебуває їхній син.

Суд та страта

Через місяць після вбивства над Джорджем Стінні-молодшим розпочався суд. Адвокатом хлопчика став білий чоловік Чарльз Плоуден, призначений судом, що працював податковим комісаром. Він не надто намагався захистити свого клієнта.

Протягом двогодинного суду він не викликав жодних свідків та не надав жодних доказів, які могли б поставити під сумнів слова представників обвинувачення. Найбільш вагомим доказом проти Стінні було його зізнання - проте не було жодних записів того, як підліток зізнався у злочині. Плоуден не звернув на це увагу. 

Єдине, на що він вказав, – це те, що хлопчик був занадто малим для того, щоб його карали за скоєний злочин.Журі присяжних, що складалося з 12 білих чоловіків, розмірковувало над тим, чи винний Стінні, усього 10 хвилин.

смертна кара інфографіка

Після цього вони оголосили свій вирок: винний, помилування не рекомендується. Суддя Столл негайно засудив хлопчика до смерті від електричного струму. 

Сторона захисту не подавала на апеляцію. Страта відбулася 16 червня 1944 року. У день страти Джордж Стінні-молодший увійшов до камери смерті у державній в'язниці штату Південна Кароліна з Біблією під пахвою. 

Його прив'язали до електричного стільця та одягли на обличчя маску. Пізніше люди, що виконували страту, розповідали, що хлопчик був замалим для стільця – паски не затягувалися, електрод був занадто великим для його ноги, до того ж, хлопчику довелося сісти на Біблію, відзначає The Independent. Через чотири  хвилини після початку страти – о 19:30 – хлопчика визнали мертвим. 

Скасування вироку

Проте ще впродовж понад 70 років несправедливий вирок не давав спокою родичам хлопчика. 2013 року сім’я подала на апеляцію. Команда юристів на чолі з молодим адвокатом Меттом Берджесом почала заново переглядати матеріали і знайшла чимало суперечностей у складеній проти Джорджа справі. 

У міру того, як розвивалося розслідування, простежувалася плутанина щодо того, що саме стало засобом вбивства. Так, якщо Бозар дійшов висновку, що травми було завдано “маленьким круглим предметом розміром з молот”, то пізніше повідомлялося про те, що дівчат було вбито залізничним шипом. Проте сучасна експертиза встановила, що останній завдав би зовсім інакших травм. 

Під час первинного огляду Бозар також дійшов висновку, що жодна з дівчат не була зґвалтованою. Натомість лікар, що свідчив проти Джорджа на суді (сам Бозар захворів якраз перед ним),  сказав, що це є “цілком можливим”. 

Іншою яскравою деталлю було те, що у справі повсякчас зустрічалося одне ім’я – Джордж Берк. На час скоєння вбивства останній був одним із найвпливовіших жителів Алколи та працював у відомій компанії D.W. Alderman and Sons. 

Так, саме Берк організував пошукову команду, яка знайшла дівчат (і саме йому належала ділянка землі, де їх було знайдено). Він також був членом групи, що рекомендувала прокурору направити звинувачення проти Джорджа до спеціально скликаного великого журі присяжних. До складу останнього він також увійшов. 

Проте доказів, що могли б довести наявність альтернативного підозрюваного, бракувало. Тож сім’я Джорджа подала апеляцію на основі того,  що хлопчика було позбавлено його конституційних прав. 

Їм вдалося виграти справу. 17 грудня 2014 року суддя окружного суду Кармен Маллен скасувала вирок Стінні. Вона зазначила, що останній був “жорстоким та незвичним” і вказала на те, що обвинувачений не отримав справедливого суду, адже йому не було надано ефективного захисту, що є порушенням його конституційних прав. Примітно однак, що,  незважаючи на усе це, у своєму вердикті суддя відзначила, що у своєму віці Стінні “цілком міг скоїти злочин”. 

Відео Моторошне зникнення Мадлен Макканн: що з нею сталося

Для родини лікарів з Британії це мали бути приємні канікули разом з дітьми у Португалії. Але в передостанній день все перетворилося на суцільний жах - їхня трирічна донечка  зникла. Відтоді про Мадлен Макканн ніхто не чув. 12 років тому ця історія облетіла усі світові ЗМІ. Справу розслідували 40 детективів. Але з’ясувати, що ж трапилося з дитиною, так і не вдалося.

Моторошне зникнення Мадлен Макканн: що з нею сталося

 

Залиште свій коментар