"Найнижча точка саміту G20": як познайомилися два альфа-самця Путін і Трамп - Süddeutsche Zeitung

Деякі експерти із зовнішньої політики у Білому домі не хотіли відпускати Трампа на зустріч.

У п'ятницю, 7 липня, з кожною хвилиною зустрічі Дональда Трампа і Володимира Путіна за зачиненими дверима, в залах Гамбурга, в Москві зростала ейфорія, а у Вашингтоні – нервозність. Про це на сайті німецької газети Süddeutsche Zeitung після зустрічі президентів США і Росії написав журналіст Юліан Ханс у статті "Коли знайомляться два альфа-самця".

Звичайно, є різниця, коли після саміту один президент повертається до країни з опозицією і різноманітними засобами масової інформації, а інший – до країни, де він більш або менш контролює висвітлення своїх дій, йдеться в матеріалі.

"Меланія Трамп насилу змогла забрати свого чоловіка від Володимира Путіна", - радів державний телеканал "Росія". Ймовірно, вона хвилювалася, що їй доведеться одній йти на концерт до філармонії. У ток-шоу "60 хвилин" постійно підтримували пряме включення з Гамбурга, і ведучий Євген Поповин не втомлювався повторювати, що там просто зараз "вирішується доля світу". На думку всіх учасників, зустріч ще раз довела, що Росію знову сприймають як глобального гравця у світовій політиці".

ВідеоТрамп та Путін вперше зустрілися на саміті "Великої 20"

"Путін і Трамп знайшли шлях до встановлення миру в Сирії та Україні", - свідчив заголовок найбільшої російської бульварної газети "Комсомольская правда" наступного дня. Зустріч стала "проривом", сказав сенатор Костянтин Косачов, голова Комітету з міжнародних справ Ради Федерації. "Психологічно – точно, можливо, це відбудеться і на практиці". Коли два президента налаштовані не на конфронтацію, а на конкретний результат, то його досягнення – це тільки питання часу, повідомив міністр закордонних справ Сергій Лавров.

"Московський комсомолець" спробував провести історичну паралель, опублікувавши статтю під заголовком "Зустріч на Ельбі". Так називають першу зустріч між солдатами Червоної армії і армії США на німецькій землі 25 квітня 1945 року. США і Радянський Союз звільнили Європу від фашизму. Відтоді, дві наддержави понад півстоліття вирішували долю світу між собою.

Фотогалерея Фірмові ліщата Трампа і задумливий Путін. Фото першої зустрічі президентів (16 фото)

Два новачки з бізнесу проти майже 40 років дипломатичного досвіду

Деякі експерти із зовнішньої політики у Білому домі не хотіли відпускати Трампа на зустріч. На його боці був тільки Рекс Тіллерсон. Два новачка з бізнесу проти загальних 40 років дипломатичного досвіду. Лавров отримав його на посаді глави місії ООН і міністра закордонних справ, Путін – на посту президента і прем'єра. Коло було настільки малим, що довелося покладатися на слова людей, відомих своїм гнучким підходом до правди (за винятком Тіллерсона). Крім того, обидва президенти стримали ще одну обіцянку, що двоє можуть укласти угоду, якщо забути стару суперечку і поговорити віч-на-віч.

Навіть якщо немає нічого конкретного, окрім нещодавно укладеного режиму припинення вогню, це, принаймні, відповідало атмосфері.

"Трамп в телевізорі дуже відрізняється від реального", - сказав Путін на прес-конференції. Чи мав він на увазі власне або американське телебачення, невідомо. У будь-якому разі, Трамп знав, з ким саме він говорив, і швидко відповідав на запитання".

ВідеоТСН.Тиждень зібрав найцікавіші факти з біографії держсекретаря США Рекса Тіллерсона

"Жорстка і довга" розмова

Путін, чиї стосунки з колишнім президентом США Бараком Обамою останнім часом були досить холодними, тепер висловив надію. Є причина вважати, "що ми зможемо, принаймні, частково, відновити рівень співпраці, який нам потрібен". Трамп відмовився від прес-конференції, але вже дорогою додому відправив повідомлення, що це була "фантастична зустріч".

Подробиці він залишив Тіллерсону. Він назвав "хімію між двома лідерами явно позитивною". Обидва президенти провели "жорстку і довгу" розмову. Думки істотно розходяться у питанні того, наскільки жорсткою була конфронтація. Особливо, з теми, яка майже рік тримає Вашингтон у напруженні (а саме питання про маніпуляції на виборах у США).

"Трамп ставив багато запитань про звинувачення в хакерських атаках, і я на них відповів. Мені здалося, що він це зрозумів", - повідомив Путін. Американці, тим часом, вважають, що Трамп прийняв запевнення Путіна. Очевидно, що обидва президенти уникали цього питання. Але поховати його через можливу спробу створення спільної робочої групи для боротьби з кіберзлочинністю; це здається досить сумнівним кроком, враховуючи настрої в США.

Ніккі Хейлі, посол США в ООН намагалася показати президента жорстким парламентерем. "Всім відомо, що Росія втручається в наші вибори", - сказала вона CNN. Зараз президенту США важливо "подивитися в очі Путіну, дати йому зрозуміти, що, так, ми знаємо, що це були ви, припиняйте".

Слід було очікувати, що Путін не визнає цього втручання. "Росія спробує зберегти обличчя". Кожна країна повинна знати, "що будуть наслідки, якщо хто-небудь втручається в наші вибори". На запитання про те, які наслідки будуть для Росії, Хейлі сказала: "Я думаю, про це ви повинні запитати президента".

ВідеоНімеччина, Франція та Росія обговорили ситуацію в Україні без її представника

Робоча група з питань кібербезпеки

Провідний демократ в Сенаті США, Чак Шумер, назвав зустріч Трампа з Путіним нижчою точкою саміту G20. Розвідка США одноголосно дійшла висновку, що президент Росії свідомо втрутився у вибори в США. Однак, Трамп, схоже "прийняв брехню Путіна про вплив на виборах і, таким чином, майже напевно підготував ґрунт для втручання у майбутні вибори".

Погано і те, що Трамп домовився з Путіним про робочу групу з кібербезпеки. Це немов "поліцейські і грабіжники домовилися про створення робочої групи з пограбування банку". Путін влаштував пастку, і Трамп попався, говорить Дженніфер Псакі, прес-секретар Державного департаменту за Барака Обами, в статті для CNN. Інститути США, демократи і навіть багато республіканців, і експерти Білого дому переконані, що російське втручання було. "Але просте запевнення президента Путіна зняло цю тему з порядку денного".

Залиште свій коментар