Найнижча за 30 років явка та неочікувані результати: що відомо про парламентські вибори в Румунії

Дата публікації
Перегляди
2085
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Найнижча за 30 років явка та неочікувані результати: що відомо про парламентські вибори в Румунії

Фото: Associated Press

Неочікувано прохідний бар'єр подолала заснована у вересні 2019 року націоналістична, консервативна і антизахідна партія "Альянс за єдність румунів" (AUR).

Явка виборців на голосуванні за членів парламенту Румунії від 6 грудня склала 32% та стала найнижчою за останні 30 років. 

Про це повідомляє Romania-Insider.

Зазначається, що у 2016 році явка сягала майже 40%, тоді як у минулому році вона перевищила 47%. Припускають, що ігнорування волевиявлення пов'язане із пандемією COVID-19 та негодою, хоча у вересні на місцевих виборах свій громадянський обов'язок виконали 46% румунів.

Водночас у парламентських виборах взяли участь майже 260 тисяч громадян Румунії, які проживають за кордоном, що понад вдвічі більше, аніж чотири роки тому. За даними постійної виборчої комісії, близько 48 тисяч румунів проголосували в Італії, 32 700 тисяч - в Іспанії, 30 тисяч - в Німеччині, 29 тисяч - у Великій Британії, 11,5 тисяч - у Франції, а також близько 38 тисяч - у Республіці Молдова.

За результатами екзит-полів, опозиційна Соціал-демократична партія (СДП) зібрала 30,5% голосів, отримавши невелику перевагу над керівною проєвропейською Націонал-ліберальною партією (НЛП) прем'єр-міністра Лудовіко Орбана, за яку проголосували 29% виборців.

За ними виявилися кандидати від "Альянс-2020 USR-Plus" із підтримкою 15,9% людей, які прийшли на виборчі дільниці.

Також неочікувано прохідний бар'єр подолала націоналістична, консервативна і антиєвропейська партія "Альянс за єдність румунів" (AUR), яка, попередньо, отримала 5,2% голосів.

На межі проходження у парламент ще кілька політичних сил. 

Водночас, станом на ранок понеділка, 7 грудня, підрахована майже половина голосів. За попередніми результатами, СДП отримує 30% голосів, НЛП - 25% голосів, "Альянс-2020 USR-Plus" - 13%, а AUR - майже 9%.

"Ці результати не є повністю репрезентативними, оскільки вони в основному відображають голоси, підраховані в сільській місцевості та невеликих містах, де було менше виборців і підрахунок проходив швидше", - наголосили у виданні.

Зазначається, що кандидати від партії AUR "не є відомими для широкого загалу, за винятком, можливо кілької її лідерів, відомих минулими ініціативами".

"Той факт, що альянс, найімовірніше, увійде до складу парламенту, виявиться одним з найбільших виборчих сюрпризів, які країна бачила за останні 30 років", - йдеться у повідомленні.

"Альянс за єдність румунів" (AUR) у 2019 році створив Джордже Сіміон, засновник платформи, яка виступає за об’єднання Молдови та Румунії. Співзасновником AUR є Клаудіу Тарзіу, один із лідерів Коаліції за сім'ю, яка у жовтні 2018 року ініціювала референдум про заборону одностатевих шлюбів Конституцією. Під час передвиборної кампанії партія позиціонувала себе як "антисистемний рух". У вересні її представники організували у Бухаресті акцію протесту проти носіння масок. Партія також виступала проти низки запроваджених урядом карантинних заходів. 

Як повідомлялося, громадяни Румунії обирали з 7136 кандидатів 136 сенаторів і 329 депутатів. Голосування проходило за партійними списками. Також були 42 незалежних кандидати в депутати, а в Сенат - один. Поріг проходження - 5 відсотків голосів. 

5 лютого парламент Румунії проголосував за недовіру до уряду під керівництвом лідера правоцентристської Націонал-ліберальної партії Лудовіка Орбана. Вотум недовіри уряду ініціювала опозиційна Соціал-демократична партія після того, як уряд узяв на себе відповідальність за реформу виборчого законодавства. 

У Румунії переобрали мером чоловіка, який помер від COVID-19

У Румунії переобрали мером чоловіка, який помер від COVID-19

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Результати виборів до Ради
Дата публікації
Перегляди
2085
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація