Найрозвинутішим містом світу визнали Сеул
У найрозвиненіших містах такі проекти як електронний уряд чи "розумний транспорт", допомагають поліпшити якість життя городян.

У топ-10 найбільш розвинутих міст світу увійшли Сеул, Сінгапур, Стокгольм, Лондон, Нью-Йорк, Париж, Токіо, Лос-Анджелес, Шанхай і Пекін. Про це йдеться у другому випуску "Рейтингу найбільших міст, що використовують технології, що з'єднують суспільство, для створення розумної міського середовища" компанії Ericsson, яка оцінює 25 найбільших міст світу і розглядає перспективи їх розвитку за допомогою Інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ)
Засновані на застосуванні ІКТ проекти, такі як електронний уряд чи "розумний транспорт", допомагають поліпшити якість життя городян, вирішити актуальні проблеми великих міст і збільшити їх привабливість.
Три міста, які отримали найвищі оцінки в рейтингу - Сеул, Сінгапур і Стокгольм - значно збільшили інвестиції в ІКТ і змогли успішно вирішити багато соціальних, економічних та інфраструктурні завдання.
Наприклад, Сінгапур почав активно впроваджувати інновації в галузі охорони здоров'я, а також став першопрохідцем в управлінні дорожнім рухом. У Сеулі інфо-комунікаційні технології використовуються для реалізації екологічних ініціатив.
11 місце в загальному рейтингу зайняла Москва, на один пункт поліпшивши свій минулорічний статус.
Містам із середньої частини рейтингу, в число яких входять Москва, Пекін, Сідней і Буенос-Айрес, автори рейтингу рекомендують виділити ключові точки зростання, пов'язані з можливостями впровадження ІКТ, а потім ініціювати і координувати фокусні програми розвитку. Так, Москві в першу чергу ІКТ допоможуть з вирішенням транспортних проблем і зниженням завантаженості доріг.
У міру зростання рівня національного ВВП на душу населення, суспільство нарощує споживання, разом з цим як правило зростає негативний вплив на екологію міста. Розділ рейтингу, присвячений захисту навколишнього середовища, дає приклади використання ІКТ для зниження і компенсації негативного впливу на екологію при зростанні економіки.
Наприклад, за допомогою нових технологій та інтелектуальних транспортних систем мегаполіси можуть серйозно скоротити час, який їх жителі витрачають, добираючись на автомобілях в офіс і назад додому. В результаті, це благотворно позначиться на екологічній обстановці в місті.
"Важливим пунктом для аналізу є рівень життя окремих громадян", - коментує Патрік Регардх з Лабораторії Сполученого Товариства Ericsson. - Успішні міста з нашого рейтингу перевершують інші за рівнем залучення кваліфікованого персоналу, капіталу та ідей. Таке успішне залучення ресурсів вимагає постійного економічного розвитку не менше, ніж прогресу у вирішенні соціальних та інфраструктурних питань".
Нове дослідження Ericsson розглядає вплив ІКТ на покращення життя в містах і охоплює такі напрямки як охорона здоров'я, освіта, економіка і ефективне управління містом, а також залученість жителів у розвиток ІКТ.
"Потреби городян ростуть: колись достатньо було наявності їжі, даху над головою і відносної безпеки. Зараз же для того, щоб місто було привабливим для людей на місцевому, регіональному та міжнародному рівнях, воно повинно задовольняти куди більш серйозні і комплексні вимоги. Як тільки первинні потреби городян задоволені, їхня увага зміщується на здоровий спосіб життя, багате культурне життя, гарну транспортну та фінансову інфраструктуру, медичне обслуговування, а також сильну систему освіти і екологічну обстановку в місті. ІКТ дають можливість поліпшити якість життя в багатьох з цих сфер", - зазначив Регардх.
Читайте також:
Київ потрапив до сотні міст світу з найдорожчим елітним житлом
Рейтинг найжахливіших аеропортів світу очолив "Шарль де Голь"
Визначена "найбрудніша" країна Євросоюзу
Севастополь обійшов Москву і Донецьк у рейтингу кримінальних міст