Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Найшанованіші словники світу назвали найвживаніші слова 2019 року

Завдяки одній школярці тема клімату опинилась на першому місці.

Екологічний страйк та екологічна криза - цими словами збагатився світовий словник. Принаймні, їх у 2019 вживали найбільше. Слово року традиційно вибирають найшанованіші словники - Оксфорд та Коллінз. Лексичний запас торік поповнився завдяки Греті Тунберг. Шведській школярці вдалося те, чого не змогли навіть голлівудські зірки: вивести проблему екологічного порятунку планети на перше місце, йдеться в ТСН.19.30.

Те, що на вулиці можуть вийти не просто тисячі, а десятки тисяч школярів по усьому світу – політики точно не вірили. А тому певний час навіть ігнорували, але з кожним днем їх ставало усе більше. «Дорослі залишають нам планету у жахливому стані. Наша робота — змінити це, бо вони — не здатні», - казали школярі.

Cаме завдяки ось цим дітям – слово клімат дорослі вже вимушені були згадувати ледь не у кожній розмові. Англійські філологи з Оксфорду кажуть, «надзвичайна кліматична ситуація» 2019 звучала у сотню разів більше, аніж будь-коли. Привернути увагу до кліматичних змін неодноразово пробував Леонардо Ді Капріо. Та попри мільйони фанаток, його закликами рятувати планету – світ не переймався. Допоки не з’явилася школярка Ґрета Тунберг. Замість уроків вона приходила на сидячий протест під стіни шведського парламенту. Саме до неї згодом прислухалися й вийшли на протести десятки тисяч дітей. «Нам би дуже хотілося, аби влада діяла, бо дуже багато людей страждають та помирають через надзвичайний кліматичний та екологічний стан. Ми більше не може чекати», - заявляла Грета.

Поняття кліматичний страйк, до якого закликає Грета, у 2019 стало мега-вживаним. Масові протести прокотилися усіма містами Європи та Сполучених Штатів. Сама дівчинка привселюдно відмовилася від літаків, й пересіла на потяги та яхти, власне на невеличкому човні вона навіть добиралися через увесь океан на генасамблею ООН в Нью-Йорку.

Відео Вислови "екологічний страйк" та "екологічна криза" стали найуживанішими у 2019 році

Принаймні їх у 2019 вживали найбільше. Слово року традиційно вибирають найшанованіші словники "Оксфорд" та "Коллінз". Лексичний запас торік поповнився завдяки Греті Тунберг. Шведській школярці вдалося те, чого не змогли навіть голлівудські зірки: вивести проблему екологічного порятунку планети на перше місце.  

Вислови "екологічний страйк" та "екологічна криза" стали найуживанішими у 2019 році

Дівчинка, кажуть лікарі, саме завдяки своїм певним психологічним розладам змогла сфокусуватися на проблемах екології й змусити увесь світ задуматися. Ґрета не боїться що про неї подумають навіть сильні світу цього, а тому може буквально спопеляти поглядом навіть американського очільника Дональда Трампа, для якого проблеми глобального потепління усього лише вигадка екологів.

«Ви вкрали мої мрії і моє дитинство своїми порожніми обіцянками. Руйнуються цілі екосистеми. Ми перебуваємо на початку масового вимирання, і все, про що ви можете говорити, це гроші і казки про нескінченне економічне зростання. Як ви смієте?!», - висловлювалась  активістка.

Юній дівчинці попри прогнози не вдалося отримати Нобелівську премію миру, утім вона зробила головне - разом із тисячами протестувальників змусила політиків заговорити про порятунок планети.

Тим часом, небачена спека поблизу полярного кола. У Норвегії зафіксували рекордні для зими температури: 19 градусів вище нуля.

Синоптики пояснюють незвичне явище теплими західними вітрами, що дмуть із гір - їх ще називають фенами. Люди миттєво зреагували на майже-весну: ходять по вулиці у  легкому одязі, а дехто навіть купається у водоймах. А от кліматологи стурбовані, бо вбачають у потеплішанні  ще одну ознаку глобального потепління.

Відео У Норвегії зафіксували рекордні для зими 19 градусів тепла

Синоптики пояснюють незвичне явище теплими західними вітрами, що дмуть із гір. Люди миттєво зреагували на таку погоду: ходять по вулиці у легкому одязі, а дехто навіть купається у водоймах. А от кліматологи стурбовані, бо вбачають у потеплінні ще одну ознаку глобального потепління.  

У Норвегії зафіксували рекордні для зими 19 градусів тепла

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції