Найвідоміший перебіжчик з КНДР знайдений мертвим

У своєму домі в Південній Кореї знайдений мертвим автор ідеї "Чучхе", основі північнокорейської ідеології. Причиною смерті називають серцеву недостатність.

Колишній голова Верховного народного зібрання КНДР Хван Чжан Єп, який вважався найбільш високопоставленим перебіжчиком з Північної Кореї, виявлений мертвим.

Тіло 87-річного Хван Чжан Єпа було знайдено 10 жовтня у ванній кімнаті його будинку в Південній Кореї. Причиною смерті Хван Чжан Епа, за попередніми даними, стала гостра серцева недостатність. Однак перевіряється і версія про можливе вбивство колишнього голови Верховного народного зібрання КНДР.

Хван Чжан Єп, що отримав в 1950-х роках освіту на філософському факультеті МГУ, в середині 1960-х років очолив "вищий храм чучхейської освіти" в Університеті імені Кім Ір Сена. Пізніше він зайняв посаду голови Верховного народного зібрання КНДР.

Саме Хван Чжан Єпу приписується авторство офіційної історії Північної Кореї, а також ідеї "Чучхе", що лежить в основі північнокорейської ідеології. Північну Корею Хван Чжан Єп залишив у 1997 році, ставши найбільш високопоставленим і найвідомішим перебіжчиком з цієї країни.

Останні 13 років свого життя Хван Чжан Єп провів у Південній Кореї, перебуваючи під постійною охороною в суворо засекреченому місці. Підвищені заходи безпеки вживалися у зв'язку з загрозою знищення високопоставленого перебіжчика північнокорейськими спецслужбами.

У липні 2010 року в Південній Кореї за звинуваченням у підготовці замаху на Хван Чжан Єпа до 10 років в'язниці були засуджені двоє громадян КНДР, які видавали себе за перебіжчиків.

Повідомлення про смерть Хван Чжан Єпа надійшло в той момент, коли в КНДР проходять масштабні урочистості на честь 65-річчя правлячої Трудової партії Кореї.

Читайте також:

У КНДР підтвердили чутки про спадкоємця Кім Чен Іра

Син лідера КНДР зробив пластичну операцію, щоб бути схожим на діда

У КНДР вперше опублікували фото наступника Кім Чен Іра

КНДР та Південна Корея почали військові переговори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: