Найвищий вулкан у Євразії викидає розжарену лаву на 500 метрів

Вулкан Ключевський викидає розпечені вулканічні бомби на висоту до 500 метрів. Висота викидання попелу сягає 2 кілометрів.

Найвищий у Євразії діючий вулкан - Ключевський на Камчатці викидає розпечені вулканічні бомби на висоту до 500 метрів. Висота викидання попелу сягає 2 кілометрів.

Гуркіт з боку вулкана, що супроводжує виверження, чути в селищі Ключі, віддаленому від нього на 40 кілометрів.

Виверження Ключевського почалося в серпні минулого року. У середині листопада, після того, як розпечена маса повністю заповнила кратер гіганта, почався схід лави по схилу вулкана.

Лавовий потік зараз спускається по схилу велета до позначки 2,5 кілометра при абсолютній висоті Ключевського 4,75 тисячі метрів.

Поки Ключевський небезпечний тільки для туристів, які можуть підніматися на його вершину. Разом з тим, з наростанням інтенсивності виверження збільшується ймовірність викидів попелу, які становлять небезпеку для авіації. Можливий і схід грязьових потоків, викликаних взаємодією розпеченого магматичного матеріалу і льодів на схилі вулкана.

Останнє виверження Ключевського реєструвалося в 2008 році. До цього лава гіганта вивергалася з січня по травень 2005 року. Потужне виверження у 2005 викликало "просідання" Ключевського приблизно на 50 метрів - з 4,8 тисячі до 4,75 тисячі метрів.

Під час останніх вивержень лава частково розтопила льодовики Ермана і Чорний. В околицях вулкану, зокрема, в селищі Ключі, пройшли рясні попелопади.

Читайте також:

Зі Суматри евакуювали 40 тисяч людей через виверження вулкану

Прокинувся найбільший вулкан Євразії

Біля діючого вулкана в Колумбії стався землетрус

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: