Назарбаєв не захотів довічно бути лідером нації

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв відхилив закон, який надає йому статус лідера і нації і закликав парламент "правильно зрозуміти його позицію".

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв відмовився підписувати поправки в конституційні закони, що надають йому статус лідера нації.

"Статус лідера нації не можна знайти лише на основі букви законів, декретів та інших правових актів", - сказав Назарбаєв, закликавши парламентаріїв "правильно зрозуміти його позицію".

Відхилені ним поправки передбачають, що лідер нації не може бути затриманим, арештованим і особисто оглянений, притягнутий до кримінальної або адміністративної відповідальності за дії, вчинені ним у період виконання повноважень президента.

При цьому посягання на життя лідера нації депутати пропонували віднести до категорії терористичних злочинів, а за псування зображень першого президента, публічні образи та спотворення фактів його біографії - ввести кримінальну відповідальність.

Зазначимо, 12 травня нижня палата казахського парламенту погодилася з присвоєнням Назарбаєву нового статусу, після чого документ був направлений на підпис самому президентові.

Як відомо, першому президентові Казахстану Нурсултану Назарбаєву в липні цього року виповнюється 70 років. Термін його президентських повноважень закінчується в 2012 році. Він править країною з 1990 року. Відповідно до конституції Казахстану, перший президент має право балотуватися на посаду глави держави необмежену кількість разів.

Читайте також:

Назарбаєв отримав статус "лідера нації" та недоторканність

Парламент Казахстану запропонував надати Назарбаєву довічний статус "лідера нації"

"Тет-а-тет" Януковича і Назарбаєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: