Назарбаєв оголосив у Казахстані дострокові президентські вибори

З такою заявою Назарбаєв виступив після того, як Конституційна рада визнала не відповідною основному закону ідею про продовження президентських повноважень за допомогою референдуму.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв запропонував провести в країні дострокові президентські вибори. Дата виборів поки невідома.

З такою заявою Назарбаєв виступив після того, як Конституційна рада визнала не відповідною основному закону ідею про продовження президентських повноважень за допомогою референдуму.

Глава республіки повідомив, що свою пропозицію про дострокові вибори він офіційно направить до парламенту.

Хоч Назарбаєв і не назвав дату голосування, але при цьому він дав зрозуміти, що вибори планує провести вже в поточному році.

"Вношу пропозицію про проведення дострокових виборів ... незважаючи на те, що цим майже на два роки скорочується термін моїх нинішніх повноважень", - сказав він. Чергові вибори в Казахстані, нагадаємо, передбачалося провести в 2012 році.

Питання про подальше перебування Назарбаєва при владі (точніше про те, як довго він ще залишиться президентом і яким механізмом для цього скористається) було актуалізовано минулої осені.

Спочатку президентський радник Єрмухамет Єртисбаєв повідомив, що Назарбаєв, який перебуває на чолі країни більше 20 років, має намір балотуватися на черговий (четвертий) термін на виборах 2012 року.

Однак пізніше політики і громадські діячі, що підтримують Назарбаєва, запропонували не проводити вибори, а замість цього продовжити його повноваження (до 2020 року) за допомогою референдуму.

Сам президент дистанціювався від цієї ідеї. Тим не менш, організатори референдуму фактично отримали підтримку в Центрвиборчкомі, а також у парламенті. Прихильники плебісциту зібрали підписи на його підтримку, а парламент прийняв відповідні поправки в конституцію.

Назарбаєв ці поправки підписувати не став, а відправив їх на перевірку до Конституційної ради. Остання, як стало відомо 31 січня, визнала, що конституції вони не відповідають.

Нагадаємо, 28 січня, виступаючи з посланням до народу, Назарбаєв заявив, що готовий залишатися при владі стільки, скільки йому дозволять здоров'я і народна підтримка.

Читайте також:

США розкритикували задум продовжити повноваження Назарбаєва

Назарбаєв залишиться при владі "скільки дозволятиме здоров'я"

Євросоюз записав синів Лукашенка в "чорний список"

ВідеоНазарбаєв оголосив дострокові президентські вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: