Назарбаєв отримав статус "лідера нації" та недоторканність

Парламент Казахстану надав президенту Назарбаєву пожиттєвий статус "лідер нації", який дає звільнення від кримінальної відповідальності за діяння часів президентства.

Парламент Казахстану прийняв поправки в конституційні закони, що надають першому президентові Казахстану Нурсултану Назарбаєву статус лідера нації та звільняють його від кримінальної відповідальності за діяння, вчинені ним у період президентства.

"Світ пізнає націю за великими особистостями, а казахстанську націю весь світ пізнав завдяки Нурсултану Назарбаєву. Ми повинні вчитися у цивілізованих держав поважати і шанувати свого лідера: у самій цивілізованій Європі королів високо шанують як глав держав", - заявив один з розробників законопроекту депутат Мажилісу Розакул Халмурадов.

Він нагадав, що "з покоління в покоління казахський народ вихваляв ханів, які очолювали державу, бієв (суддів) і батирів (богатирів)".

"Так чому б нам не запустити механізм виховної роботи, спрямованої на виховання молоді на яскравому прикладі благих справ і гуманності нашого президента? Народ, у якого є такий син, як Назарбаєв, ніколи не буде бідувати", - вважає парламентарій.

5 травня депутати Мажилісу (нижня палата парламенту) запропонували законодавчо закріпити за Назарбаєвим статус лідера нації та внести зміни до законів про вибори, про президента республіки, до Кримінального кодексу, а також закони про службу охорони президента, про державні нагороди, про державну премії миру і прогресу, про Асамблеї народу Казахстану.

Поправками визначається, що лідер нації не може бути підданий затриманню, арешту і особистому огляду, притягнутий до кримінальної або адміністративної відповідальності за діяння, вчинені ним у період виконання повноважень президента, а після його припинення - пов'язані із здійсненням свого статусу першого президента Казахстану - лідера нації.

При цьому посягання на життя лідера нації пропонується віднести до категорії терористичних злочинів.

Читайте також:

Парламент Казахстану запропонував надати Назарбаєву довічний статус "лідера нації"

У Казахстані Янукович послухав оркестр і усамітнився з Назарбаєвим

Назарбаєв пообіцяв звільнити тих, хто привітає його з ювілеєм

У Казахстані заарештували тираж газет за компромат на зятя президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: