Назарбаєв погодився балотуватися в президенти Казахстану

Чинний глава Казахстану дав згоду на участь у президентських виборах, які пройдуть у квітні.

Президент Нурсултан Назарбаєв у п'ятницю погодився балотуватися на новий термін на майбутніх у квітні президентських виборах Казахстану від правлячої партії "Нур Отан". Як відомо, він править в країні вже протягом 20 років.

"Сьогодні на цьому з'їзді я даю свою згоду балотуватися на майбутніх виборах, - сказав Назарбаєв, виступаючи на з'їзді партії" Нур Отан". - Рішення висунути мене як кандидата в президенти розглядаю як підтримку мого курсу, упевнений – разом ми переможемо".

"Завжди говорив і запевняю, якщо дозволить народ і буде підтримувати, я буду виконувати волю народу скільки вистачить сил і енергії трудитися на благо нашої країни", - запевнив Назарбаєв.

Ректор Семипалатинського державного університету Ерлан Сидиков запропонував на з'їзді правлячої партії "Нур Отан" у п'ятницю висунути чинного президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва кандидатом від партії на майбутніх 3 квітня дострокових президентських виборах.

На підтримку кандидатури Назарбаєва виступили аким (голова адміністрації) Астани, голова міської філії партії Імангалі Тасмагамбетов, депутат сенату (верхня палата парламенту), член політичної ради НДП "Нур-Отан" Куаниш Султанов, голова ради директорів корпорації "Казахмис", член Політради партії Володимир Кім.

Назарбаєв 31 січня прийняв рішення про проведення дострокових президентських виборів після визнання Конституційною радою закону "Про внесення змін і доповнень до Конституції" таким, що не відповідає Конституції Казахстану. Закон був прийнятий парламентом 14 січня 2011 року і передбачав проведення референдуму щодо продовження повноважень чинного глави держави до 2020 року замість виборів у 2012 році.

З суботи, 5 лютого почалося висунення кандидатів у президенти, яке триватиме до 20 лютого 2011 року. Вже висунули свої кандидатури чотири самовисуванця: Уаліхан Кайсаров, Салім Отен, Мусагалі Дуамбеков, Амантай-кажи Асилбек. Але Кайсаров не здав іспит з державної мови, що є однією з умов для реєстрації в якості кандидата в президенти. Отен повинен перескласти документи в ЦВК через неявку на іспит. Успішно іспит на знання казахської мови здав Мусагалі Дуамбеков і приступив до збору підписів виборців на свою підтримку, для Амантай-кажи Асилбека складання іспиту з казахської мови ще попереду.

Реєстрація кандидатів у президенти починається після подання кандидатами всіх необхідних документів і закінчується 2 березня 2011 року. Передвиборна агітація починається 3 березня і закінчується 1 квітня.

Читайте також:

Назарбаєв відмовився продовжувати свої повноваження до 2020 року

Назарбаєв залишиться при владі "скільки дозволятиме здоров'я"

США розкритикували задум продовжити повноваження Назарбаєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: