Назарбаєв пропонує прорити новий канал

Судноплавний канал "Євразія" може з'єднати Каспійське та Чорне моря й відкрити вихід до Чорного моря країнам Центральної Азії.


Виступаючи на економічному форумі, що проходить у Санкт-Петербурзі, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв висунув пропозицію прорити судноплавний канал між Каспієм і Чорним морем.

"Цей канал стане потужним коридором виходу до морів усієї Центральної Азії через Росію", - сказав Назарбаєв. Канал під назвою "Євразія" має бути лише на тисячу кілометрів коротшим за Волго-Донський канал.

Президент Казахстану пояснив, що техніко-економічне обґрунтування цього проекту було підготовлене галузевим народним комісаріатом СРСР ще в 1936 році, проте проект так і не був здійснений.

Назарбаєв нагадав учасникам форуму ще про один популярний за радянських часів проект. Він запропонував повернутися до ідеї повороту частини сибірських річок до Середньої Азії та районів Казахстану.

 "Такі стратегічні проекти рішуче зближують наші країни, нам по плечу вирішувати такі потужні інтеграційні завдання", - заявив президент Казахстану.

Крім цього, він запропонував створити форум Європейський Союз - СНД. Його метою було б "забезпечення механізмів для двостороннього діалогу, ефективна координація інтеграційних процесів на просторі СНД - Європейський Союз".

XI Санкт-Петербурзький економічний форум відкрився 9 червня. На форум зібралося понад шість тисяч учасників.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: