Назарбаєв розпустив парламент

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв розпустив нижню палату парламенту. Нові вибори відбудуться 18 серпня.

Назарбаєв розпустив парламент
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв розпустив мажиліс (нижню палату парламенту). 

"Я ухвалюю рішення про розпуск мажиліса і призначення нових виборів", - сказав президент, виступаючи на засіданні фракції партії "Нур Отан". Президент Казахстану призначив вибори в мажиліс за партійними списками на 18 серпня 2007 року, а вибори депутатів від асамблеї народів Казахстану - на 20 серпня. 

Депутати мажиліса 19 червня звернулися до президента країни з проханням про дострокове припинення повноважень парламенту третього скликання, щоб "прискорити політичні реформи в країні". 

Депутати пояснюють, що у зв'язку з проведенням конституційної реформи в Казахстані, нові конституційні повноваження у мажиліса з'являться тільки з обранням нового складу палати, а нинішній склад мажиліса не повинен виступати гальмом реформ. 

Звернення депутатів ставить мене перед нелегким вибором. Я не був прихильником йти на достроковий розпуск мажиліса", - сказав Назарбаєв.  

Назарбаєв розпустив парламент
Архів
Назарбаєв скоротив собі термін.
"Сьогодні ніяких конфліктів у нас немає, і парламент, що діє, увійде до історії країни як парламент, який ухвалив архіважливе рішення, що відповідає сподіванням всього народу", - підкреслив президент. 

За словами президента, "парламент ефективно справляється із завданням законодавчого забезпечення реформ, але є політично-правова колізія, що виникла у зв'язку із зміною Конституції".

Нагадаємо, що 18 червня парламент Казахстану на спільному засіданні обох палат прийняв поправки до закону Про президента Казахстану, які різко обмежують повноваження голови держави. 

Дана конституційна реформа передбачає скорочення терміну президентського правління з 7 до 5 років. Це перший подібний випадок на всій території колишнього СРСР, оскільки зазвичай мова йшла про збільшення терміну повноважень президента. 

Крім того, президент тепер не може самостійно призначити голову уряду - для цього необхідна згода нижньої палати парламенту. Змінені також повноваження президента держави щодо уряду, судів, Центральної виборчої комісії, Національного банку і губернаторів.

Мажиліс (нижня палата) складається з 107 депутатів, 98 з яких обираються на основі загального, рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні, ще дев'ять - обираються Асамблеєю народу Казахстану.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: