Назарбаєв відмовився продовжувати свої повноваження до 2020 року

"Лідер нації" Нурсултан Назарбаєв відхилив пропозицію парламенту країни провести референдум про продовження його повноважень ще на 10 років.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв відхилив пропозицію парламенту країни провести референдум про продовження президентських повноважень до 2020 року без всенародних виборів.

Відповідний указ Назарбаєва був опублікований у п'ятницю, 7 січня, в офіційних ЗМІ.

Рішення Назарбаєва стало несподіванкою для багатьох спостерігачів, які стали свідками загальнодержавної пропагандистської кампанії за продовження повноважень президента.

Тим не менше, збір підписів на підтримку референдуму, як і планувалося, триватиме до 10 січня.

6 січня верхня палата казахстанського парламенту підтримала ідею провести республіканський референдум про внесення поправок до конституції, за якими можна буде не проводити президентських виборів до 2020 року. Раніше цю ініціативу, з якою виступила група громадян, підтримала і нижня палата парламенту.

До 5 січня на підтримку ініціативи було зібрано 2,5 мільйона підписів. Прихильники цієї ідеї вважають, що участь у виборах відволікає президента від роботи.

70-річний Назарбаєв перебуває при владі понад 20 років. У 1995 році в Казахстані вже проходив подібний референдум, тоді повноваження Назарбаєва тоді були продовжені до кінця 1999 року.

За чинним законодавством, чергові вибори президента Казахстану мають відбутися в 2012 році. Передбачається, що Назарбаєв буде в них брати участь, оскільки має право переобиратися необмежену кількість разів.

У червні минулого року парламент Казахстану присвоїв Назарбаєву титул Єлбаси, тобто "лідер нації". Це рішення було ухвалено, незважаючи на те, що президент просив депутатів не голосувати за такий закон.

Західні спостерігачі жодного разу не оцінювали вибори в Казахстані як вільні та чесні. Однак це не завадило Казахстану в 2010 році стати головою Організації з безпеки і співробітництва в Європі (у 2011-му ці повноваження переходять до Литви).

Читайте також:

70-річний президент Казахстану зажадав створити еліксир молодості

Назарбаєв офіційно став лідером нації

Янукович відкрив в Астані найбільшу у світі юрту

Лукашенко вчетверте став президентом Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: