Назначено дату суду над Караджичем

Міжнародний трибунал повідомив, що суд над екс-лідером боснійських сербів відбудеться 26 жовтня.

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі оголосив про те, що суд над колишнім лідером боснійських сербів Радованом Караджичем почнеться 26 жовтня.

Караджич звинувачується в геноциді та військових злочинах під час війни в Боснії в 90-х роках минулого століття.

Напередодні Міжнародний трибунал по колишній Югославії (МТКЮ) остаточно відмовив Радована Караджича в юридичному імунітет. Караджич стверджує, що за угодою з колишнім послом США на Балканах Річардом Холбруком має право на звільнення від суду. Проте судді МТКЮ зробили висновок, що це не повинно вплинути на процес над військовим злочинцем.

Тепер до 19 жовтня прокурори повинні представити звинувачувальний акт зі своїми поясненнями, і Караджичу за законом надається на його вивчення не менше п'яти днів. Судді прагнуть завершити розгляд справи Караджича приблизно за два роки - у зв'язку з тим, що до 2013 року МТКЮ має намір завершити свою роботу.

Гаазький трибунал звинувачує Караджича у 11 епізодах, пов'язаних з військовими злочинами та злочинами проти людяності. Серед них - геноцид мусульманського населення боснійського міста Сребреніца, де в липні 1995 року було вбито майже 8 тисяч осіб; загибель близько 12 тисяч осіб у результаті трирічної блокади Сараєво і використання миротворців ООН у якості живого щита. Караджич всі звинувачення відкидає.

Колишній лідер боснійських сербів був одним з найбільш розшукуваних трибуналом осіб разом з екс-командувачем армії боснійських сербів генералом Ратко Младичем і колишнім президентом невизнаної Республіки Сербська Країна в Хорватії Гораном Хаджич.

Звинувачення у військових злочинах проти нього МТКЮ висунув 25 липня 1995 року. З 1996 року Радован Караджич знаходився в бігах. Про арешт Караджича канцелярія президента Сербії повідомила 22 липня минулого року.

Читайте також:

Караджич вимагає скасувати звинувачувальний висновок проти нього

Караджич не даватиме свідчень

Сербія ніколи не визнає незалежність Косова

Сербія відмовилася від навчань НАТО в Грузії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: