Названі замовники вбивства Політковської

Їх імена журналісти російської "Нової газети" назвали своїм західним колегам.

Як повідомляє французька газета Liberation, двоє підозрюваних у замовленні вбивства журналістки займають високе положення в Чечні. 

За даними журналістів "Нової газети", після вбивства Політковської підозрювані та їх оточення були призначені на нові високі посади. Крім того, положення одного з цих людей дозволяє припустити наявність у нього зв'язків із ФСБ. 

Джерела газети в Чечні повідомляють, що президенту республіки Рамзану Кадирову відомі імена замовників, і що він нібито заявляв, що вбивство було скоєно за наказом ФСБ, а він не має до нього ніякого відношення.  

Анну Політковську було вбито в під'їзді її будинку 7 жовтня 2006 року. Прокуратура розглядає різні версії вбивства, називаючи найбільш вірогідною версію, пов'язану з професійною діяльністю журналістки, котра була відома публікаціями на чеченську тематику. 

Камери зовнішнього спостереження зафіксували трьох підозрюваних у вбивстві, однак їх особи досі не встановлено. За словами співробітника "Нової газети" В'ячеслава Ізмайлова, без виконавців буде важко звинуватити замовників, які у день вбивства знаходилися в Чечні. 

Для того, щоб убезпечити себе, редакція "Нової газети" передала імена замовників французькій газеті Liberation, ВВС та Комітету по захисту журналістів. 

Анна Політковська
lenta.ru
Анна Політковська
 

Головний редактор "Нової газети" Дмитро Муратов, виступаючи на з'їзді Міжнародної федерації журналістів, заявив, що російська влада надає справі про вбивство Політковської необхідне Кремлю політичне забарвлення, звинувачуючи в злочині закордонних ворогів Росії.
 
В зв'язку з цим, Муратов запропонував створити "спеціальне бюро розслідування смертей журналістів, яке могло би офіційно вести співробітництво з Інтерполом". 

Раніше Комітет захисту журналістів, посилаючись на неназвані джерела в російському МЗС, заявив, що Генпрокуратура в рамках розслідування справи про вбивство Політковської порушила карну справу відносно декількох чиновників МВС Чечні. В МЗС Росії та МВС Чечні заявили, що ці твердження не відповідають дійсності.      

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: