Названо десятку найкращих міст Землі

Складено рейтинг "найкращих міст Землі" - на вершині списку вперше майже за 10 років опинився австралійський Мельбурн, слідом Відень та канадський Ванкувер.

The Economist Intelligence Unit назвав найкращі на Землі міста для життя. В трійку кращих потрапили Мельбурн, Відень та Ванкувер.

Загалом рейтинг охоплює 140 міст світу. Основними критеріями, які використовувались для оцінки умов проживання в містах, були стабільність (конфлікти та злочинність), охорона здоров'я (доступність державної та приватної медицини), культура та довкілля, освіта, а також інфраструктура.

Максимальним рейтингом була оцінка в 100 балів. При цьому, оцінки від 80 до 100 свідчать, що у місті не існує або існує дуже мало проблем зі стандартами життя, а оцінки менші за 50 говорять про те, що більшість аспектів життя строго обмежені.

Найкращим для життя містом, отримавши 97,5 балів, став Мельбурн. Охорона здоров'я, освіта та інфраструктура австралійського міста були оцінені в максимум балів.

Другу та третю сходинку посіли Відень (97,4) та Ванкувер (97,3) відповідно.

До десятки найкращих також ввійшли Торонто (97,2), Калгарі (Канада) (96,6), Сідней (96,1) та Гельсінкі (96). Париж зайняв 16-те місце на дві сходинки випередивши Токіо. А Лондон опинився аж на 53-му місці.

Найгірші умови для життя людей виявилися в столиці Зімбабве Хараре (38,2), де стабільність та охорона здоров'я, судячи з оцінки в 20,8 стоять далеко від світових стандартів.

Не дуже відстають від Хараре і Дакка (Бангладеш) з 38.7, Порт Моресбі (Папуа Нова Гвінея) з 38.9, Алжир (Алжир) з 40.2 та Тегеран (Іран) з 45.8 балами.

Столиця Лівії Тріполі також ввійшла в десятку найгірших міст для життя, відзначившись поганою системою охорони здоров'я (33,3) та слабко налагодженою інфраструктурою (32,1).

Читайте також:

В Іспанії з'явиться місто, де житимуть лише геї та лесбіянки

Визначено найкраще місто для чоловічого відпочинку

Україна увійшла в десятку найнещасніших країн світу

Європу визнали найдорожчим регіоном планети для життя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: