Названо найбільшу помилку Обами

Експерти вважають, що президент Обама припустився найбільшої помилки у зовнішній політиці, підписавши договір про скорочення наступальних озброєнь з Росією.

Договір про СНО з Росією названо найбільшою помилкою президента США Барака Обами.

Екс-губернатор Массачусетсу Мітт Ромні заявив у своїй статті в The Washington Post, що договір СНО-3 не може бути ратифікованим у тому вигляді, в якому він був представлений в Сенат США.

На його думку, СНО-3 перешкоджає протиракетній обороні.

"Америка фактично повинна просити у Росії дозволу на всі розширення системи ПРО", - розповів Ромні. Договір також дає Росії набагато більше, ніж Сполученим Штатам: наприклад, він не поширюється на російські мобільні міжконтинентальні балістичні ракети (МБР) і пускові установки, які переміщаються по залізниці, не забороняє пуски МБР з борту бомбардувальників.

Згідно СНО-3, США, на відміну від Росії, зобов'язуються сильно скоротити кількість пускових установок - у Росії вже менше пускових установок, ніж вимагають обмеження за договором, відзначає Ромні.

Вихваляючи СНО-3, Обама не згадує, що у Росії залишається понад 10 тис. ядерних боєзарядів, які вважаються тактичними. Але вони можуть вражати територію союзників США або піддатися реконфігурації.

"Судячи з усього, на переговорах адміністрацію Обами сильно переграли", - підсумовує політик, рекомендуючи Сенату зажадати всі матеріали про переговори щодо СНО-3 і виключити всі положення про ув'язку документа з ПРО США.

Зазначимо, що на парламентських слуханнях у Держдумі РФ, присвячених Договору про скорочення наступальних озброєнь (СНО), директор центру міжнародної безпеки Олексій Арбатов заявив, що російський арсенал ядерних боєзарядів становить щонайменше 10 тисяч одиниць. За його словами, це величезний, поновлюваний ресурс, якого вистачить на 20-30 років переговорів. Водночас Сергій Рогов, директор інституту США і Канади, повідомив, що у США на озброєнні перебуває 5 тисяч 100 активних боєголовок.

Нагадаємо, президенти Росії і США Дмитро Мєдвєдєв і Барак Обама підписали новий договір щодо СНО 8 квітня в Празі.

Читайте також:

Росія має вдвічі потужніший ядерний арсенал за США

США та Росія оголосили про "справжнє" завершення холодної війни

Пентагон вперше за півстоліття розкрив дані про ядерний арсенал США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: