Названо основні версії катастрофи теплохода "Булгарія"

Названо шість попередніх версій катастрофи "Булгарії", серед яких основні - погодні умови та несправність теплохода.

Рятувальна операція на місці затоплення теплохода "Булгарія"_1
Мобильный репортер
Рятувальна операція на місці затоплення теплохода "Булгарія"
Російські ЗМІ, посилаючись на факти, які стали відомі слідчим від експертів і очевидців трагедії. назвали шість попередніх версій катастрофи теплохода "Булгарія", який затонув на Волзі.

Слідчі з'ясували, що ще в Казані на судні була несправність головного лівого двигуна, однак теплохід все одно вийшов у рейс. Через це значно впала потужність і швидкість, але найголовніше - погіршилася керованість при маневруванні.

Встановлено, що 10 липня, коли корабель повертався з Болгара в Казань, у нього був правий крен. Це, на думку експертів, було наслідком не спустошених каналізаційних ємностей, наявності палива тільки в правому баку. Крен значно погіршив стійкість, особливо в шторм.

Штормове попередження не оголошувалося (швидкість вітру очікувалася до 18 м/с). Проте з показань членів команди випливає, що в момент маневру, що призвів до катастрофи, погодні умови різко погіршилися, почалася гроза, подув шквалистий вітер. Його порив вдарив в розгорнуте бортом судно.

Ілюмінатори були відкриті. У штормову погоду їх необхідно задраїти, але команда цього не зробила (при відсутності кондиціонерів в приміщеннях стало б надто душно), і вода при крені стала швидко заливати каюти. В результаті теплохід затонув всього за три хвилини.

Поворот на головний судновий хід був здійснений дуже круто, не були враховані складні погодні умови та технічний стан теплохода. Судно затонуло на глибині близько 18 м в 2560 м від правого берега річки Волга.

І, нарешті, пишуть російські ЗМІ, перевантаженість судна. Пасажирів на теплоході було більше, ніж належить. Не виключено, що, ховаючись від дощу і вітру, більшість пасажирів стовпилися на правому борту, погіршивши і без того погану стійкість "Булгарії".

Нагадаємо, що офіційна причина загибелі круїзного теплохода "Булгарія" поки не названа.

Відзначимо, що за останніми даними кількість жертв трагедії зросла до 97 людей, серед яких 19 дітей,упізнані 64 загиблих. Про це на засіданні урядової комісії з розслідування причин і обставин повідомив міністр транспорту РФ Ігор Левітін.

Він сказав також на селекторній нараді, що обстежено вже 50% трюму. Раніше водолази завершили обстеження шлюпкової, середньої і головної палуб. Однак при роботі в приміщеннях трюму водолази зіткнулися з рядом труднощів, так як не у всі приміщення можна потрапити.

"Туди дуже важко дістатися, але там можуть бути тіла загиблих. У зв'язку з цим планується зробити декілька технічних отворів, в цій роботі будуть задіяні водолази Саяно-Шушенській ГЕС", - повідомив начальник Управління державної інспекції по маломірних суднах Вадим Серьогін.

"Наприкінці дня ми припускали завершити обстеження, але цей термін продовжений. Технічні отвори будуть вирізатися паралельно з роботою водолазів з обстеження приміщень", - заявив глава МНС Сергій Шойгу.

За даними МНС, на борту знаходилися 208 людей при місткості судна в 140 осіб, частина пасажирів була не зареєстрована. 79 осіб вдалося врятувати.

Водночас СК РФ наводить інші дані - на борту судна під час аварії перебували 192 людини - 23 члени екіпажу з чотирма родичами, 15 осіб обслуговуючого персоналу з двома родичами і 148 пасажирів.

Двопалубний дизель-електрохід "Булгарія", побудований в 1955 році в Чехословаччині, затонув 10 липня під час грози в Куйбишевському водосховищі на території Татарстану в трьох кілометрах від берега. Туристичне судно прямувало з міста Болгар в Казань.

Все про катастрофу теплохода читайте тут.

Читайте також: 

У каюті сім'ї, якій вдалося врятуватися з "Булгарії", не зачинялося вікно

Капітан судна, що врятувало людей з "Булгарії", розповів подробиці

Капітан теплоходу "Булгарія", рятуючи пасажирів, загинув разом з сім’єю

Теплохід "Булгарія" потонув за три хвилини

Із затонулої "Булгарії" починають піднімати тіла дітей 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: