Названо причини потужного вибуху на газопроводі у Москві

Інцидент стався не в результаті теракту, а через порушення при будівництві в 1980 році і при ремонті в 1996 році.

Спеціалісти встановили причини однієї із найбільших техногенних аварій в історії Москви - вибуху газопроводу на вулиці Озерній у ніч на 10 травня цього року. Інцидент стався через порушення при будівництві в 1980 році і при ремонті в 1996 році.

Висновки фахівців 10 червня, через місяць після аварії, озвучив керівник Ростехнагляду Микола Кутьїн. Він в першу чергу зазначив, що вибух на газопроводі стався не в результаті теракту. "Вибухотехнічна експертиза показала відсутність зовнішнього вибухового впливу на газопровід", - заявив Кутьїн.

За його словами, комісія встановила, що при будівництві газопроводу в 1980 році "було допущено вигини труби в горизонтальній і у вертикальній площині". "При цьому в місці вигину виник напружено-деформований стан металу труби, що послаблює характеристики металу. Місце вигину збігається з місцем аварії", - зазначають фахівці.

Потім, уже в 1996 році під час робіт із усунення витоку газу, було вирізано захисний футляр на газопроводі, а після завершення робіт захист не відновили. "Також підтверджено, що ремонтні роботи в 1996 році проведено з порушенням вимог діючих на момент проведення робіт нормативно-технічних документів, і вони створили додаткові концентрації напружень у зоні вигину", - говориться в документі Ростехнагляду.

Ці порушення сприяли розвитку в місці аварії "повільних деструктивних процесів у структурі матеріалу труби", вважає комісія.

Вибух на газопроводі у Москві стався уночі 9 травня. Одразу після цього відбулося загоряння природного палива, язики полум'я піднімалися на висоту більше 200 метрів. Пожежі було присвоєно найфвищу категорію складності. У підсумку з вогнем пожежні боролися майже добу. В результаті аварії постраждало п'ятеро осіб.

Читайте також:

В Москві вибухнув газопровід. Є постраждалі

Пожежу на газогоні в Москві гасили 15 годин

Російська прокуратура назвала причину вибуху на газопроводі в Москві

У Києві згорів склад автохімії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: