"Не годиться". У Ташкенті поліція примушує водіїв знімати "георгіївські стрічки"

Дата публікації
Перегляди
2097
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Не годиться". У Ташкенті поліція примушує водіїв знімати "георгіївські стрічки"

Фото: УНІАН

Офіційної заборони в країні не ввели, однак існує рух проти імперської політики Росії.

У столиці Узбекистану городянам пропонують замінити "георгіївські стрічки", якими зазвичай прикрашають машини напередодні 9 травня, на стрічки з кольорами національного прапора. А цього року, як пише "Радіо Свобода", поліція навіть змушує водіїв ці стрічки знімати.

Як повідомляє видання, подібні сигнали вони чули як від узбекістанців, які звернулися в редакцію, так і стикалися з подібними повідомленнями в інших виданнях.

"Наряд міліції зупиняє кожен автомобіль, в салоні якого пов'язана "Георгіївська стрічка". Потім водіям наказують прибрати стрічки. Коли я запитав їх: "Навіщо це треба?", вони мені заявили: "Це загроза дорожній безпеці і заважає управлінню автомобілем". Я зрозумів, що їм ставити зайві питання не варто. Мою машину перевіряв один лейтенант, ззаду стояли ще чотири міліціонери", – цитує видання жителя міста.

"Нам зателефонував ветеран праці, який їхав Ташкентом на моторолері і розповів, що співробітники міліції змусили його зняти з мотозасобу георгіївську стрічку. На запитання водія, хто конкретно заборонив стрічки або яким нормативним документом регламентовано цю заборону, пенсіонер відповіді не отримав. Міліціонери просто заявили йому: "Не годиться", – повідомляє слова очевидця інше видання.

З посиланням на джерела в правоохоронних колах "Радіо Свобода" повідомляє, що існує вказівка "згори", згідно з якою не можна допускати носіння "Георгіївських стрічок" та проведення інших "недозволених" заходів.

"Під час ранкового розводу особового складу докладно пояснюють про це. Нам сказали, що потрібно прибирати стрічки, які заважають безпеці дорожнього руху. Але сказали, що робити це потрібно дуже ввічливо, не штрафуючи водіїв", – говорить джерело видання.

Відзначимо, що в останні роки в Узбекистані розвинувся рух проти російського імперіалізму, а колонізація країни Російською імперією вважається великою трагедією. У зв'язку з цим у "георгіївських стрічках" бачать символ Росії, тим більше, що саме з такими стрічками вручалися ордена колонізаторам Узбекистану. В минулому році навіть міністерство оборони країни закликало громадян змінити "георгіївські стрічки" на національні символи. А посольство Росії замість того організувало тиждень безкоштовної роздачі цих символів.

Відзначимо, що напередодні 9 травня поліція Харкова попередила, що за носіння "георгіївських стрічок" будуть затримувати.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2097
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація