Не обмежувати сполучення та торгівлю з Китаєм. ВООЗ винесла рекомендації щодо нового коронавірусу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Смертність складає 4% від усіх зареєстрованих випадків захворювання.

У четвер, 23 січня Комітету з надзвичайних ситуацій, скликаний гендиректором ВООЗ, провів засідання щодо спалаху нового коронавірусу.

Загалом Всесвітня організація охорони здоров’я не рекомендує обмежувати міжнародний трафік. А також не виносить будь-яких конкретних заходів щодо охорони здоров’я для мандрівників. Не рекомендує також застосовувати будь-які обмеження на поїздки чи торгівлю щодо Китаю, опираючись на інформацію, наявну на цей момент.

З загальних рекомендацій, які надає і влада Китаю і ВООЗ: уникати контакту з людьми, хворими на ГРВІ, часто мити руки, уникати контактів з фермерськими чи дикими тваринами, у разі виявлення симптомів гострого респіраторного захворювання, одразу звертатись до лікаря.

Зазначається, що заходи попередження та стримування спалаху мають вживати і екіпажі літаків, і команди аеропортів.

Країни мають забезпечити рутинні заходи, навчений персонал, належний простір та запас належного обладнання на місцях входу для оцінки та управління хворими мандрівниками, виявленими перед поїздкою, на бортах транспорту (таких як літаки та кораблі) та після прибуття в пункти входу; процедури та засоби для передавання інформації про хворих мандрівників між перевезеннями та пунктами в'їзду, а також між пунктами пропуску та національними органами охорони здоров'я; організовувати безпечне транспортування симптоматичних мандрівників до лікарень або призначених закладів для клінічної оцінки та лікування; визначити функціональний план надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров'я у місцях входу, щоб реагувати на події у сфері охорони здоров'я.

Зазначається, що згідно з офіційними підтвердженими даними, кількість смертельних випадків від вірусної пневмонії, викликаної коронавірусом, складає 4% (17 із 557). Випадки виявлені в Ухані та випадки другого покоління за межами Уханя, а також про деякі скупчення за межами провінції Хубей. Відбувається передавання від людини до людини. Серед підтверджених випадків 25% повідомляються про важкі. Джерело досі невідоме (швидше за все, водосховище), і ступінь передавання від людини людині досі не зрозумілий. 

Коронавірус у Китаї як уникнути інфографіка_1
ТСН.ua

Країни повинні приділяти увагу зменшенню зараження людини, запобіганню вторинного передавання та міжнародному поширенню. Новий коронавірус і подібні коронавіруси потребують значних зусиль для обміну інформацією, глобальне співтовариство повинно демонструвати солідарність. Важливо підтримувати одне одного щодо виявлення джерела нового вірусу, його повного потенціалу для передавання від людини до людини, готовності до потенційного завезення випадків та розроблення лікування.

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

Коронавірус у Китаї як уникнути інфографіка_2
ТСН.ua

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції