Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Не Шихани: волонтери назвали місце в Росії, де могли виготовити "Новачок"

У InformNapalm вважають, що лабораторія належить Службі зовнішньої розвідки РФ.

Лабораторія з виготовлення нервово-паралітичної речовини "Новачок" може бути розташована у сільському поселенні Сосенське під Москвою, де на території Бутовського лісопарку розташована військова частина Служби зовнішньої розвідки РФ.

Про це йдеться в розслідуванні волонтерів проекту InformNapalm.

У публікації йдеться, що напередодні дві британські газети з посиланням на джерела у спецслужбах назвали місця, де могли виготовити "Новачок". Видання "The Sun" написало, що хімічна лабораторія розташована у московському районі Ясеневе, а трохи пізніше The Times назвало версію про закрите місто Шихани у Саратовській області.

Волонтери ставлять під сумнів версію про Шихани. Вони звертають увагу на те, що відразу після публікації цієї версії російські політики та ЗМІ почали її активно спростовувати. Що стосується Ясеневого, то тут росіяни не заперечують цю версію прямо і намагаються "перевести стрілки". У InformNapalm впевнені, що повідомлення про Шихани - це спроба російської агентури у Великобританії створити "білий шум".

У той же час, велика науково-дослідна лабораторія у Шиханах з часів "холодної війни" привертає пильну увагу з боку західних спостерігачів і спецслужб. "Це дуже передбачуване місце для можливого облаштування там секретної лабораторії з виробництва "Новачка", - вважають волонтери, тому вони звернули увагу на версію таблоїду "The Sun".

У InformNapalm провели моніторинг карт місцевості і прийшли до висновку, що в самому Ясеневому хімічних лабораторій немає. Зате поруч з цим районом є сільське поселення Сосенське, де розташований великий комплекс Служби зовнішньої розвідки РФ, який добре охороняється.

Карти з будівлею, де виготовляють Новачок_1
InformNapalm
Карта місцевості у поеленні Сосенське, де розташований комплекс СЗР.

Карти з будівлею, де виготовляють Новачок_2
InformNapalm
Карта місцевості у поеленні Сосенське, де розташований комплекс СЗР.

Карти з будівлею, де виготовляють Новачок_3
InformNapalm
Карта місцевості у поеленні Сосенське, де розташований комплекс СЗР.

Волонтери звертають увагу на те, що в останні роки там йде активне будівництво. Ця територія перебуває поза полем зору міжнародних спостерігачів. Крім того, операції з диверсій і терактів за кордоном перебувають у компетенції зовнішньої розвідки, а не Міноборони.

"Лабораторія для виготовлення нервово-паралітичної речовини "Новачок" може бути в будь-якій точці Росії, але за слідами у відкритих джерелах, а також з реакції представників Росії можна припустити, що початкова версія британського таблоїду The Sun ближче всього до істини. Зрозуміло, ми не можемо стверджувати напевно, і наші припущення базуються на непрямих ознаках. Але мета цього розслідування – задати ключові питання, відповіді на які ми, можливо, дізнаємося в найближчому майбутньому", - йдеться в розслідуванні.

Будівля зовнішньої розвідки РФ у Москві_1
macos.livejournal.com
Будівля комплексу СЗР, де, за версією волонтерів, можуть виготовляти "Новачок".

Будівля зовнішньої розвідки РФ у Москві_2
macos.livejournal.com
Будівля комплексу СЗР, де, за версією волонтерів, можуть виготовляти "Новачок".

Відео"Новачок" у гречці: з'явилися нові подробиці отруєння Скрипалів

За даними британських медіа, лондонська поліція допитала жінку, яка на прохання доньки екс-шпигуна привезла з Росії пакунок із крупою. За даними слідства, Сергій Скрипаль начебто, просив Юлію привезти йому з батьківщини улюблений сорт гречки. Утім, дівчина про прохання батька забула. А коли дізналася, що до Лондона летить знайома, то попросила її прихопити крупу.

"Новачок" у гречці: з'явилися нові подробиці отруєння Скрипалів

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції