(НЕ)свобода слова у США

Американський телеканал "Фокс" вирізував критику війни в Іраку під час трансляції церемонії вручення премії "Еммі".

Телеканал "Фокс" (Фото: specialopsupport.com)
"Фокс" часто звинувачується в ліберальних колах США в тому, що ця телекомпанія віддає переваги президентській адміністрації та республіканцям (Фото: specialopsupport.com)
Американський телеканал "Фокс" під час трансляції щорічної церемонії вручення престижної премії "Еммі" в неділю ввечері у США піддав цензурі та вирізав критичний вислів про війну в Іраку з виступу телезірки Салі Філд, що одержала премію як краща актриса року в художньому телесеріалі "Брати і сестри", повідомляють газети "Чикаго сан-таймс" і "Лос-Анджелес таймс", а також телекомпанія Сі-бі-ес.

За даними цих ЗМІ, мова актриси була перервана на півслові, і камера несподівано й різко була повернута вбік від сцени, щоб перемкнути увагу телеглядачів.

"Якби світом правили жінки, то не було б...." - почала свою промову Салі Філд, після чого в трансляції послідувала пауза, а потім камера знову показала сцену, коли актриса заявила, що одержана нею нагорода "належить усім матерям світу".

"Лос-Анджелес таймс" повідомляє, що американські телеглядачі не почули вирізані з прямої трансляції слова Філд, в яких вона піддала критиці війну.

"Якби світом правили жінки, то не було би чортових воєн, перш за все," - так звучала повна фраза актриси, вирізана у США, але залишена повністю в трансляції, яка йшла на Канаду.

На прес-конференції після церемонії, коли журналісти попросили Філд прокоментувати той факт, що "Фокс" вирізала частину її виступу, актриса заявила, що з нею це відбувається не вперше.

"Я сказала те, що хотіла сказати. Я хотіла віддати дань пошани матерям усього світу, і я дуже серйозно вважаю, що, якби світом правили жінки, ми не відправляли б наших дітей на бійню," - заявила Філд, додавши, що вирізати фрази з трансляції, на її думку, "дуже погано і соромно". При цьому вона визнала, що їй, напевне, не слід було б використовувати слово "чортові" у своєму виступі.

Американські телеканали мають право вирізати лайку з прямих трансляцій, але, як відзначає "Лос-Анджелес таймс", у 2004 році федеральна комісія з телекомуникацій, що відповідає за регулювання телеефіру та юридичні формулювання, зокрема з питань того, що вважається пристойним або непристойним для телеглядачів, особливо підкреслила, що не має заперечень проти використовування слова "чортів" на телебаченні у США.

Салі Філд (Фото: l.yimg.com)
Салі Філд (Фото: l.yimg.com)
Будь-яких коментарів з боку керівництва "Фокс" поки не послідувало.

"Фокс" часто звинувачується в ліберальних колах США в тому, що ця телекомпанія віддає переваги президентській адміністрації та республіканцям, а також у тому що керівник телеканалу Роджер Айлес був радником передвиборних штабів кандидатів-республіканців, включаючи Рональда Рейгана і Джорджа Буша-молодшого.

Цього року "Фокс" двічі довелося відмовлятися від планів організувати телевізійні передвиборні дебати між кандидатами-демократами, оскільки лідери демократів, сенатори Хілларі Клінтон і Барак Обама, а також колишній сенатор Джон Едвардс відмовилися з'являтися в ефірі цього телеканалу.

"Фокс" відкидає всі звинувачення в необ'єктивності і у відповідь заявляє про упередженість з боку демократів і їх прихильників.

Новинний цілодобовий телеканал "Фокс ньюс", що входить в структуру телекомпанії "Фокс", зараз за популярністю стоїть на першому місці у США, а за обсягом аудиторії та рейтингами обходить Сі-ен-ен.

Прапор США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: