Не тільки Huawei. США внесли до чорного списку ще п'ять технологічних компаній Китаю

Санкції були введені напередодні саміту президента США Дональда Трампа і глави КНР Сі Цзіньпіна на G20.

США, крім Huawei, внесли до чорного списку ще чотири технологічні компанії та інститут комп'ютерних технологій з Китаю. Про це пише Bloomberg з посиланням на повідомлення Міністерства торгівлі Сполучених Штатів.

Йдеться про компанії Higon (китайський партнер виробника AMD), Sugon (міністерство називає його мажоритарним власником Higon), Chengdu Haiguang Integrated Circuit і Chengdu Haiguang Microelectronics Technology. Крім того, під обмеження потрапив Цзяннаньскій університет комп'ютерних технологій.

Як і у випадку з Huawei, цим компаніям заборонено купувати американські ПО і устаткування. Міністерство торгівлі пояснило санкції тим, що зазначені організації загрожують національній безпеці США, оскільки розробляють "суперкомп'ютери" для китайської армії або у співпраці з військовими.

Як зазначає Bloomberg, обмеження були введені напередодні саміту президента США Дональда Трампа і глави КНР Сі Цзіньпіна на G20 в Осаці, де сторони планували обговорити торговельну угоду.

Водночас, Huawei Technologies Co Inc. подала вже другий позов до Міністерства торгівлі США, зажадавши суд оскаржити рішення американської влади піддати правилами експортного управління телекомунікаційне обладнання, яке компанія спочатку перевозила з Китаю до Сполучених Штатів, а потім відправляла назад до КНР.

Нагадаємо, в середині травня американський Мінторг включив в чорний список китайську Huawei, пояснивши це причетністю компанії до погроз нацбезпеки США. Через кілька днів Huawei дозволили тимчасово відновити свою діяльність в Сполучених Штатах.

Відео Міністерство торгівлі США внесло в "чорний список" китайського виробника телекомунікацій Huawei

Зробити це дозволив указ Дональда Трампа про надзвичайний економічний стан у США. Він спрямований на захист інформаційних технологій від іноземних загроз. У Вашингтоні вважають, що устаткування та технології Huawei можуть використовувати спецслужби Китаю.  

Міністерство торгівлі США внесло в "чорний список" китайського виробника телекомунікацій Huawei

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів