"Не виправдав надій". У МЗС РФ пояснили вихід Москви з угоди щодо суду в Гаазі

Дата публікації
Перегляди
8719
"Не виправдав надій". У МЗС РФ пояснили вихід Москви з угоди щодо суду в Гаазі

Reuters

Москва вважає, що робота МКС в рамках розслідуваних справ була неефективною і однобокою".

Міжнародний кримінальний суд не виправдав покладених на нього надій. Про це йдеться в коментарі МЗС Росії з приводу відмови Москви від участі в Римському статуті.

"На жаль, Суд не виправдав покладених на нього надій і не став справді незалежним, авторитетним органом міжнародного правосуддя", – заявили російські дипломати.

У МЗС РФ вважають, що робота МКС в рамках розслідуваних ним справ була "неефективною і однобокою". За 14 hоків роботи МКС виніс всього чотири вироки, витративши при цьому більшt $ 1млрд, наголошується в повідомленні.

Також в РФ занепокоїлися "ставленням МКС до подій серпня 2008 року" - війни Москви і Тбілісі. Як відомо, в жовтні 2015 року прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Фату Бенсуда звернулася за дозволом розпочати розслідування можливих військових злочинів у російсько-грузинській війні 2008 року. Бенсуда мала свідчення, що "фактична влада Південної Осетії" вбила 113 етнічних грузинів під час насильницького виселення їх із самопроголошеної республіки. За даними прокурора, під час акції виселили близько 18,5 тисяч людей, зруйновано близько п'яти тисяч будинків. Бенсуда також зазначила, що кураторами виселення і вбивств грузин, ймовірно, були російські військовослужбовці.

15 листопада стало відомо, що прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда у своєму звіті щодо попереднього розслідування української справи визнала ситуацію на території Криму і Севастополя рівнозначною міжнародному збройному конфлікту між Україною і Російською Федерацією. В документі дії Росії на півострові в березні 2014 року визнані окупацією.

Ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду передбачає, що злочини, вчинені громадянами, які ратифікували або на їхній території, будуть підсудні міжнародній інстанції в Гаазі. Росія підписала його у 2000 році, однак досі не ратифікувала.

Одним з найбільш гучних судових процесів МКС була справа екс-президента Югославії Слободана Мілошевича, якого судили за геноцид.