Не визнають в ЄС: подружжю відмовили у посадці на рейс через щеплення індійською вакциною AstraZeneca

Не визнають в ЄС: подружжю відмовили у посадці на рейс через щеплення індійською вакциною AstraZeneca

The Daily Telegraph

Цією вакциною щеплюють і українців.

Стів і Гленда Харді з Великої Британії не змогли здійснити посадку на рейс до Мальти через те, що отримали щеплення індійською версією COVID-вакцини AstraZeneca, яка досі не ліцензована в ЄС.

Про це у вівторок, 13 липня, повідомляє The Telegraph.

Зазначається, що мандрівники планували відвідати сина, з яким не бачилися більше року, однак в п'ятницю в аеропорту Манчестера співробітники туристичного оператора Tui заборонили подружжю сідати на літак.

"Ми думали, що захистили себе. Ми заплатили за ПЛР-тести, завантажили додаток NHS і роздрукували лист, однак провалилися на останньому випробуванні", - розповіла 63-річна Гленда Харді.

За її словами, в момент вакцинації подружжя не знало, яку саме вакцину отримує: "Ми не знали, що отримуємо. В цьому ми довірилися уряду".

Водночас Міністерство охорони здоров'я і соціального захисту Великої Британії раніше наполягало на тому, що жоден британець, який отримав уколи індійського виробництва, не постраждає.

"Усі вакцини AstraZeneca, що вводяться у Великій Британії, є одним і тим же продуктом і вказані в карті NHS Covid Pass як вакцини Vaxzevria. Європейське агентство з лікарських засобів дозволило цю вакцину, і ми впевнені, що поїздки не постраждають", - наголошували у відомстві. 

Гленда Харді ж зауважила, що того ранку у посадці на рейс відмовили ще щонайменше трьом мандрівникам.

Співробітник Tui ж порадив подружжю спробувати отримати "третій укол" схваленою європейським регулятором вакциною, однак зараз ревакцинуватися у Великій Британії неможливо.

Загалом препаратом, схваленим ВООЗ, однак не затвердженим Європейським агентством з лікарських засобів, вакцинувалися до п'яти мільйонів британців. Нагадаємо, що виготовленою в Індії вакциною також щеплюють українців

Близько 15 країн, зокрема Іспанія, Греція та Німеччина, схвалили вакцину індійського виробництва, тоді як ще понад десять держав, зокрема Франція, Італія і Хорватія, не дозволили використання препарату, виробленого в Індії.

Тим часом в Tui повідомили, що після розголосу цієї ситуації мальтійська влада змінила вимоги до в'їзду і "з клієнтами, які оформили бронювання, зв'язалися".

Раніше повідомлялося, що у громадян Індії, яких щепили від коронавірусу вакциною CoviShield (місцева назва AstraZeneca. - Ред.), виникли труднощі з поїздками до Євросоюзу. Керівництво Інституту сироватки (Serum Institute), де виробляють препарат, наразі займається вирішенням цієї проблеми.

Новини світу: індійський виробник CoviShield обіцяє вмовити ЄС визнавати цю вакцину

Новини світу: індійський виробник CoviShield обіцяє вмовити ЄС визнавати цю вакцину
Наступна публікація