Небувала посуха дозволила археологам дослідити “іспанський Стоунгендж”: фото, відео

Дата публікації
Перегляди
19к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Небувала посуха дозволила археологам дослідити “іспанський Стоунгендж”: фото, відео

Фото: Associated Press

Найсильніша посуха за останні десятиліття на Піренейському півострові порадувала археологів — з-під води проступило коло із десятків мегалітичних каменів.

Коло з десятків мегалітичних каменів, відоме як дольмени Гвадалперала і яке ще називають "іспанським Стоунгенджем", через небувалу посуху стало доступним у водосховищі Вальдеканас, у центральній провінції Касерес. 

Як повідомляє Reuters з посиланням на місцеву владу, рівень води тут упав до 28% від ємності.

“Це сюрприз, це рідкісна можливість отримати до нього доступ”, — сказав археолог Енріке Седілло з Мадридського університету Комплутенсе, один із експертів, які намагаються вивчити коло, перш ніж воно знову зануриться під воду.

Археологічний об’єкт, який датується 5000 роком до нашої ери, був виявлений німецьким археологом Гуго Обермаєром у 1926 році. Територія пам’ятки була затоплена в 1963 році в рамках проєкту із розвитку сільського господарства під час диктатури Франциско Франко.

Відтоді його вдалося повністю побачити лише чотири рази.

Дольмени - це вертикально розташовані камені, які зазвичай підтримують плоский валун. Хоча їх багато розкидано у Західній Європі, мало відомо про те, хто їх спорудив. Людські останки, знайдені поблизу них, підтверджують теорію, що це давні гробниці.

Місцеві історичні та туристичні асоціації виступають за переміщення каменів Гвадалперала до музею чи до іншого місця на суходолі.

Нагадаємо, туристичну пам’ятку поблизу американського міста Елбертона, яку називали “Навігаційні камені Джорджії” або “американський Стоунгендж”, було пошкоджено невідомими, які привели в дію вибуховий пристрій. 

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація