Небувалі заворушення в Киргизії: опозиція намагається захопити владу

Киргизька опозиція вивела на вулиці Таласа тисячі прихильників і, начебто, захопила губернатора. Для розгону демонстрантів в місто прибув спецназ.

Небувалі події розгорнулися у вівторок в місті Талас на півночі Киргизії.

Інформація про події приходить суперечлива. Спочатку ЗМІ повідомили, що сотні прихильників опозиції прийшли до будівлі обласної адміністрації і спробували її захопити, але міліція припинила цю спробу за допомогою спецзасобів.

Опозиціонери кажуть, що захопили губернатора. Тим часом влада Киргизії запевняє, що обстановка в Таласі та області вже повністю контролюється силовиками.

У зв'язку з виступами опозиції в Таласі (обласному центрі на північно-заході Киргизії) порушено кримінальну справу. Про це повідомляє державний радник з питань оборони Ельмурз Сатибалдієв.

За його словами, справу завели за статтями "Насильницьке захоплення влади", "Насильницька зміна конституційного ладу" і "Масові заворушення". Сатибалдієв заявив, що в рамках розслідування вже "доставляються люди для допиту". При цьому точної кількості затриманих він не назвав.

У свою чергу, глава уряду Киргизії Даніяр Усенов, коментуючи ситуацію, заявив, що будівля обласної адміністрації (яка, за повідомленнями ЗМІ, була захоплена протестуючими) знаходиться під контролем губернатора. Прем'єр припустив, що "порядок в Таласі наведуть через півгодини".

Як повідомлялося раніше, 6 квітня, за день до запланованих опозицією курултаїв (народних сходів, які противники влади мали намір влаштувати в різних регіонах Киргизії), протестуючі почали збиратися біля будівлі обласної адміністрації в Таласі. Кілька сотень людей прорвалися в будівлю і оголосили про обрання "альтернативного губернатора".

Частина прихильників опозиції (кількість протестуючих поступово збільшувалася і склала декілька тисяч людей) попрямувала до будівлі УВС, щоб закликати міліцію "перейти на бік народу". Міліція відігнала їх від будівлі сльозоточивим газом.

Повідомляється також, що в Талас з Бішкека вилетів літак зі спецназом, який, імовірно, буде використаний для розгону протестуючих. Офіційного підтвердження або спростування цієї інформації не надходило.

Раніше опозиція висунула владі Киргизії вимоги політичного і економічного характеру (зажадавши, зокрема, скасування підвищених тарифів на комунальні послуги). У разі якщо вимоги не будуть виконані, опозиціонери пригрозили почати акції, метою яких стане встановлення "істинно народної влади".

Читайте також:

Киргизька опозиція поставила владі ультиматум

Киргизька опозиція звинувачує президента країни у вбивстві журналіста

У Киргизії призначений новий прем'єр

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: