Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нечесний вступ у престижні виші: десятки заможних американців фігурують у гучному корупційному скандалі

У США десятки заможних родин потрапили під підозру і можуть бути покарані.

Гучний скандал струсонув американську систему освіти. Там підозрюють, що голівудські зірки і бізнесмени під виглядом благодійних внесків купували своїм дітям місця в найпрестижніших американських університетах, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У скандалі фігурують понад 50 заможних та знаменитих батьків, яким закидають хабарництво задля вступу їхніх дітей до Єлю, Стенфорду та Джорджтауну. В списку підозрюваних є "відчайдушна домогосподарка" Фелісіті Гаффман,  актриса серіалу "Фулл Хауз" Лорі Локлін тощо. "Ці звинувачення стосуються найбільшої афери навколо прийому до коледжів. Ми нарахували 50 осіб по всій країні, які взяли участь у змові  з метою обману на вступних іспитах до коледжу шляхом підкупу", - каже прокурор Ендрю Леллінг. Підозрюваним уже обмежили пересування країною на час слідства.

ВідеоГоллівудських зірок підозрюють у підкупі престижних університетів

До скандальної справи причетна героїня серіалу "Відчайдушні домогосподарки" Фелісіті Гаффман та актриса з серіалу "Фул Хаус" Лорі Локлін. Детальніше про скандальну справу та про те, що чекає на зіркових корупціонерів - у сюжеті.  

Голлівудських зірок підозрюють у підкупі престижних університетів

Ці коледжі і університети платні, рік навчання там коштує у середньому 50 тисяч доларів США. Але самих грошей замало – туди приймають найталановитіших. Пільги можуть отримати хіба що спортсмени, і одна з фірм знайшла лазівку у системі: за гроші пропонувала допомогу на вступних тестах та фейкові довідки про успішні спортивні досягнення. "Батьки платили величезні суми, щоб гарантувати допуск власних дітей до певних шкіл за допомогою хабарів, підроблених академічних та спортивних досягнень", - каже прокурор.

Ця корупційна схема працювала упродовж семи років, суми хабарів подекуди сягали мільйона доларів, а оформлювалися нібито як благодійні внески. Щоб викрити це, ФБР та міністерство юстиції США вдавалися до таємного прослуховування батьків-хабарників, і згодом вийшли на організатора – ним виявився 58-річний освітній консультант на ім’я Вільям Рік Сінгер. Сусіди чоловіка переконують, що навіть подумати не могли, що він може бути пов’язаний з такою справою. "Рік завжди здавався хорошим хлопцем. Він завжди був добрим до моїх дітей і був дуже щедрою людиною", - каже Брайан Дарроу. На консультанта-махінатора чекає суд та слідство.

Колишні працівники закладів освіти зізнаються, що корупційний інцидент не став несподіванкою. "Мені здається, всі, хто спостерігав за цією історію зі вступом, не здивовані. Ми часто бачили нестримне бажання частини батьків, особливо багатих, просунути своїх дітей у як-то кажуть "правильний коледж" за будь-яку суму", - визнає колишній декан Стенфорду Джулі Ліскотт-Геймс. У самому Стенфорді скандал жваво обговорюють ті, хто там навчається, і обурюються несправедливістю, що хтось займає престижне місце лише завдяки заможним батькам.

Кореспондент ТСН Оксана Ткаченко

Залиште свій коментар

Вибір редакції