"Недвозначний сигнал": Берлін може зупинити "Північний потік-2", якщо ситуація на Донбасі загостриться

"Недвозначний сигнал": Берлін може зупинити "Північний потік-2", якщо ситуація на Донбасі загостриться

Фото: Associated Press

ЄС повинен дати Кремлю "недвозначний сигнал".

Голова німецької Європейської народної партії Манфред Вебер закликав зупинити російський проєкт "Північний потік-2", якщо біля українських кордонів загостриться ситуація.

Таку думку він висловив в інтерв'ю редакційному об'єднанню Redaktionsnetzwerk Deutschland.

За його словами, ЄС повинен дати Кремлю "недвозначний сигнал". "Якщо ситуація на сході України загостриться, то "Північного потоку - 2" більше не можна буде дотримуватися", - вважає Вебер.

Він також наголосив на причетність РФ до кібератак та кампанії з дезінформації. Вебер визнав її дії реальною загрозою для Євросоюзу і Заходу.

Підтримав представника ЄНП і керівник фракції Вільної демократичної партії в Бундестазі Александер граф Ламбсдорфф. ВІн наголосив на тому, що Москва створює умови для військового втручання в ситуацію на Донбасі. Саме тому з'явилася потреба розширити санкції проти РФ. 

"Тоді проєкт газопроводу "Північний потік - 2" повинен бути негайно зупинений, це абсолютно очевидно", - сказав політик.

Слід зауважити, що Берлін наполягав на завершенні будівництва російського трубопроводу. Віцеканцлер та міністр фінансів Олаф Шольц заявив, що проєкт закінчать. А німецька канцлерка Ангела Меркель назвала недоречним засобом санкції Сполучених Штатів, які ввели у січні 2021 року проти газопроводу. 

Як повідомлялося, компанія Nord Stream 2 заявляли, що газопровід побудований на 95%. Зазначається, що станом на 31 березня побудовано 2339 км труб із 2460 км). Залишилося укласти близько 121 км. Таким чином до закінчення проєкту залишилося добудувати ще 5% від загальної протяжності газопроводу.

США розширить санкції проти газогону "Північний потік-2"

США розширить санкції проти газогону "Північний потік-2"

Повʼязані теми:

Наступна публікація