Нелегали в Іспанії залишаться безправними

Власті Іспанії не видаватимуть нелегалам тимчасові документи.

Іспанський уряд відхилив пропозицію сенату надавати тимчасове посвідчення особи і дозвіл на роботу прибулим до Іспанії нелегальним іммігрантам, яких не вийде одразу вислати з країни, повідомила в понеділок газета Pais.

За її даними, раніше з подібною ініціативою в сенат звернувся уповноважений з прав людини Енріке Мухика.

"Необхідно надавати тимчасовий дозвіл на роботу нелегалам, чиє походження неможливо встановити і які на цій підставі залишаються на волі (оскільки їх нікуди висилати)," - сказав він.

Уряд заявив, що подібні заходи стимулюватимуть діяльність злочинних угрупувань, що займаються трафіком нелегалів, а також полегшить самим мігрантам задачу назавжди залишитися в країні, відзначає Pais.

Ідеться, переважно, про нелегалів з Північної Африки, декілька сотень яких щотижня досягають берегів Іспанії без жодних документів, що ускладнює визначення їх походження.

Згідно з практикою, що склалася, затриманих доставляють у табір для нелегалів, де вони знаходяться протягом 40 днів. Потім, за іспанським законодавством, тих із них, чию національність не вдалося встановити, відпускають, інших відправляють додому.

Відпущені на свободу громадяни, що не мають дозволу на роботу в Іспанії, залишаються в країні - з початку року на узбережжя Іспанії висадилося більше 30 тисяч нелегальних іммігрантів - арабів і африканців, лише невелику частину з них репатріювали.

На думку уповноваженого з прав людини, таким громадянам необхідно надавати тимчасові документи, щоб уникнути їх "маргінальності" і "захистити їх людську честь".

Проте подібний гуманізм не задовольняє головне управління у справах міграції уряду, яке вважає, що надання тимчасового дозволу на роботу таким нелегалам додасть "юридичної невпевненості" законно проживаючим в Іспанії іноземцям і дозволить офіційно наймати на роботу громадян, які в будь-який момент можуть бути вислані з країни.

У червні 2006 року Сенат одностайно прийняв резолюцію, згідно з якою уряд мав вивчити можливість надавати нелегалам "права на житло й робочу діяльність у виняткових випадках", які діяли б до їх висилки з країни. З тих пір, за словами Мухика, уряд нічого не зробив у цьому напрямку.

До недавнього часу власті Іспанії зазнавали труднощів з репатріацією нелегалів-африканців, оскільки держави, громадянами якої вони були, відмовлялися співробітничати з Мадридом у питанні нелегальної імміграції, зокрема, не приймали назад своїх громадян.

В результаті переговорів на початку року з низкою країн Північної та Західної Африки Іспанії вдалося розв'язати проблему репатріації в обмін на обіцянку економічної допомоги цим країнам, а також будівництво в Сенегалі та Мавританії таборів для тимчасового утримання репатрійованих африканців.

За даними міністерства праці, завдяки вжитим заходам потік осіб, що намагаються проникнути на територію Іспанії з Африки, цього року зменшився на 60% у порівнянні з минулим роком.

Рішучі заходи іспанського уряду з боротьби з нелегальною імміграцією викликають критику гуманітарних неурядових організацій Іспанії, які вважають, що їхня країна зобов'язана надавати притулок усім африканцям, що прибувають, і, таким чином, сприяти боротьбі з бідністю на африканському континенті.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: